Yasemin Anlamı Ne?

Yasemin Anlamı Ne?

Beyaz, kırmızı veya sarı renkli, kokulu çiçekler açan bir ağaççık. Yasemin ismine uygun isimler: Yasemen, Jasmin, Yasin. Yasemin isminin Kuran’daki anlamı: Kuran’da geçmez.

Yasemin in manası ne?

Yasemin ismi bir ağaca verilen isimdir. Sarı, kırmızı ve beyaz renkler açan ve hoş kokulu çiçekler açan bir ağaçtır. Farsça kökenli bir kelimedir ve Türkiye’de kız çocuklarına sıklıkla verilir.

Yasemin Kuranda geciyor mu?

Yasemin İsmi Kur’an’da Geçiyor mu? En çok merak edilen konular içerisinde Yasemin isminin Kur’an’da geçip geçmediğidir. Yasemin Kur’an’da yer almaz. Farsça kökenli olarak Türkçede yaygın kullanılan Yasemin adı, anlamı ve hoş okunuşu ile beraber oldukça beğeni toplayan isimlerden biridir.

Yasemin ismi koymak caiz mi?

Yasemin isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Yasmin ismi kaç kişide var?

Ülkemizde yaklaşık 2000 kişi bu Yasmin ismini kullanıyor. Yasmin İsmi Kur’an’da Geçiyor mu?

Yasemin isminin sembolü nedir?

Yasemin isminin anlamı: Beyaz, kırmızı veya sarı renkli, kokulu çiçekler açan bir ağaççık. Y harfi ile başlayan isimler için isim rehberimizi ziyaret edebilirsiniz.

Semi ne demektir anlamı?

Sem kökünden türetilmiş olan Semi ismi dilimize Arapçadan geçmiştir. Sem işitmek anlamına gelirken Semi de duyan, işiten, bilen gibi anlamlara gelir. Allah’ın isimlerinden biri olan Semi, genellikle, ” her şeyi gören” anlamındaki Basar ismiyle birlikte kullanılır.

Zeynep ismi ne anlama gelir?

Zeynep, Arapça Zeyneb (زينب) isminin Türkçeye yerleşmiş halidir. Türkçe anlamı ‘babasının süsü (ziyneti)’ demektir. Zeynep; Arapçada, Zeyn (süs) ve Eb (baba) kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur.

You might be interested:  Sıkça Sorulan Sorular: Çiçek Festivali 2018 Ne Zaman?

Yasmin ne demek TDK?

Yasemin, Farsça یاسمین Yasemen sözcüğünden gelir (İngilizce karşılığı jasmine) Zeytingillerden (Oleaceae), beyaz, kırmızı veya sarı renkli güzel kokulu çiçekleri olan, 1-2 metre boyunda, süs bitkisi olarak yetiştirilen çalı türünden tırmanıcı bir ağaççık (TDK Sözlüğü) Aynı zamanda birçok dilde yaygın olarak kullanılan

Alya ne anlama gelir?

Alya isminin anlamı: 1. Dağ tepesi, yüksek yer. 2. Sema, gökyüzü.

Zümra ne anlama gelir?

Zümra isminin kelime anlamlarında güzel, iyi, ahlaklı, cesur, yiğit, yürekli, zeki ve bilgili kadın anlamları vardır. Zümra isminin sözlük anlamları arasında ise yine kelime anlamları arasında olan güzel, iyi, ahlaklı, cesur ve yürekli anlamları vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector