Yasemin Anlamı Ne Demek?

Yasemin Anlamı Ne Demek?

Yasemin isminin nitelikeri: Maceracı, İnatçı, Dürüst, Çalışkan, Uyumlu, Yaramaz, Misafirperver Yasemin isminin anlamı: Zeytingillerden, güzel kokulu ve ekseriya beyaz veya sarı çiçek açan sarılgan ağaççık (jasminum). Yasemin ismi Farsça kökenli bir Kız ismidir.

Yasemin in manası ne?

Yasemin ismi bir ağaca verilen isimdir. Sarı, kırmızı ve beyaz renkler açan ve hoş kokulu çiçekler açan bir ağaçtır. Farsça kökenli bir kelimedir ve Türkiye’de kız çocuklarına sıklıkla verilir.

Yasemin Kuranda geciyor mu?

Yasemin İsmi Kur’an’da Geçiyor mu? En çok merak edilen konular içerisinde Yasemin isminin Kur’an’da geçip geçmediğidir. Yasemin Kur’an’da yer almaz. Farsça kökenli olarak Türkçede yaygın kullanılan Yasemin adı, anlamı ve hoş okunuşu ile beraber oldukça beğeni toplayan isimlerden biridir.

Yasemin ismi koymak caiz mi?

Yasemin isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Yasemin isminin sembolü nedir?

Yasemin isminin anlamı: Beyaz, kırmızı veya sarı renkli, kokulu çiçekler açan bir ağaççık. Y harfi ile başlayan isimler için isim rehberimizi ziyaret edebilirsiniz.

Zeynep ismi ne anlama gelir?

Zeynep, Arapça Zeyneb (زينب) isminin Türkçeye yerleşmiş halidir. Türkçe anlamı ‘babasının süsü (ziyneti)’ demektir. Zeynep; Arapçada, Zeyn (süs) ve Eb (baba) kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur.

Ecrin ismi ne anlama gelir?

Bu sözcük, sevap anlamında kullanılmaktadır. Kimi yerde Allah tarafından verilen hediye manasına da gelmektedir. Ecrin ismi, iyi amelleri temsil eder. Bu isimdeki kimseler sağduyuyu, ifade etmektedir.

You might be interested:  Roza Gül Hastalığına Ne Iyi Gelir?

Erva ismi ne anlama gelir?

Erva ismi, anlam olarak letafet ve güzellik anlamlarında kullanılmaktadır. Bu isim, çok genç ve güzel insanlar anlamına da gelmektedir. Aynı zamanda yiğitlik ve cesaret olarak da kullanılır. Eski şiirlerde susuz kalan kimselere su veren güzel kız anlamında kullanılmıştır.

Asiye ismi ne anlama gelir?

Asiye kelime anlamı itibariyle sütun, direk veya kolon anlamına gelmektedir. Bunun dışında mersin ağacının türünden olan bir ağaçtır. Asiye kökeni itibariyle Arapça bir kelimedir.

Derya ismi ne anlama gelir?

Derya anlam itibariyle ‘deniz’ ve ‘büyük nehir’ olarak tabir edilmektedir. Bu güzel ve hoş anlamı üzerinden kız çocukları için günümüzde en çok değerlendirilen isimler arasında bulunuyor. Sözcük anlamı üzerinden de Derya ismi hem deniz anlamına gelmekte hem de ‘bilgili kimse’ olarak bilinmektedir.

Yasmin ismi nasıl?

Ülkemizde birçok çiçek ismi, kız çocuklarına verilen isimler arasında yer alıyor. Yasemin isminden türetilmiş olan Yasmin de bunlardan biri. Farsçadan dilimize geçmiş olan bu ismin orijinal hali Yasemen şeklinde telaffuz edilir. Avrupa ülkelerinde ise ”Jasmine” şeklinde kullanılır.

Zümra ne anlama gelir?

Zümra isminin kelime anlamlarında güzel, iyi, ahlaklı, cesur, yiğit, yürekli, zeki ve bilgili kadın anlamları vardır. Zümra isminin sözlük anlamları arasında ise yine kelime anlamları arasında olan güzel, iyi, ahlaklı, cesur ve yürekli anlamları vardır.

Melisa ne anlama gelir?

Melisa ismi Türkiye’de kız çocukları için kullanılan bir isimdir. Melisa adını taşıyanlar için merak edilen soru; Melisa ne demek olarak bulunabilmektedir. TDK’da Rumca kökenine sahip olduğu ve oğul otu anlamına geldiği bilinmektedir. Bilinen anlamları arasındaysa; Sevgili ve tatlı şey anlamına da gelmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector