Soru: Çilli Begonya Nasıl Çiçek Açtırılır?

Soru: Çilli Begonya Nasıl Çiçek Açtırılır?

Begonya çiçeği neden çiçek açmaz?

Yanlış aydınlatma. Bitkiyi doğrudan güneş ışığına veya gölgeye yerleştirmeyin. Kuru hava. Begonya kuru hava ile bir odada çiçek değil.

Çilli begonya ne zaman çiçek açar?

Çoğu evde bulunan çilli begonya, ilkbahar mevsiminde çiçeklenir ve geri kalan aylar boyunca çiçek açar.

Begonya ne zaman çiçek açar?

Begonya bitkisinin çiçekleri yaz döneminde açar ve pembe, kırmızı, turuncu, sarı beyaz gibi renklere sahiptir. Yaprakları ise yuvarlak, yer yer iri, yer yer küçüktür.

Begonya çiçeğinin saksısı nasıl olmalı?

Begonya bitkiniz büyüyüp serpildikçe onu daha büyük bir saksıya geçirmek isteyebilirsiniz. Ancak dikkat, begonya genel olarak küçük saksıları sevdiğinden çok büyük saksılar kullanmamalı, saksı değişimi sırasında sadece bir önceki saksının bir numara üyüğü olan bir saksıyı tercih etmelisiniz.

Katmerli begonya ne zaman çiçek açar?

Çiçek Çiçekleri pembe,kırmızı ve beyaz renklidir. Çiçeklenme dönemi yaz ve sonbahar aylarıdır.

Begonya çiçeği nasıl çoğaltılır?

Tohumla çoğaltma: Begonya tohumu ile bitkinizi çoğaltabilirsiniz. Aralık ayında tohumları temin edin ve mineralli toprağın üzerine özenli şekilde dizin. Dizilen tohumların üzerine hafif baskı yaparak toprak altına girmesini sağlayın. Yaklaşık 15 gün sonra tohumlar filizlenmeye başlayacaktır.

You might be interested:  Hızlı cevap: Limon Ağacı Hangi Mevsimde Çiçek Açar?

Begonvil ne zaman çiçek açar?

Begonvil çiçeği, sıcağı ve güneşi oldukça seven bir bitkidir. Genellikle sonbahar aylarında yapraklarını açmaya başlar. Hızlı büyümesi isteniyorsa, bakımı doğru yapılmalı, budaması aksatılmamalıdır.

Çilli begonya ne kadar uzar?

Menşei:Güney Amerika. Maksimum Büyüme (yaklaşık): Budanmaz ise 120 cm veya daha fazla uzayabilir.

Kadife çiçeği ne zaman çiçek açar?

Kadife çiçeği yaz mevsiminde çiçeklenir.

Sardunya çiçeği ne zaman çiçek açar?

Sardunya bitkileri nisan-mayıs ayları gibi çicek açar ve bütün bir yaz çicekli kalır, soğukların başlamasıyla çiçeklenmesi biter.

Kohleria nasıl çoğalır?

Kohleria çiçeğini çoğaltmak için yine ilkbahar ve yaz mevsimini tercih etmelisiniz. Rizomlu köke sahip olduğu için rizomlarından çoğaltmak mümkündür. Yine yapraktan da çoğaltılabilir. Kök ayırma yöntemiyle de kolay şekilde çoğaltılır.

Kaç çeşit begonya vardır?

Begonya çiçeğinin ana vatanı Hindistan’ın Assam Bölgesi şeklindedir. Güney Amerika ile Asya kıtalarında yaklaşık olarak 900 çeşidi vardır. Begonya çiçeği, ticaret için de yetiştirilmekte olup 200 çeşidi bulunmaktadır.

Begonya çiçeği yaprakları neden kurur?

Toprağın zayıf su ve hava geçirgenliği suyun durgunluğuna yol açar ve begonya buna tahammül etmez. Böyle bir topraktaki bitkinin zayıf kökleri çürür ve bu bütün bitkiyi etkiler, kurur ve ölür. Biliyor musun Begonya yaprakları, etraflarındaki havayı arındırarak uçucu salgı bırakır.

Çilli Begonyanın yaprakları neden kurur?

Sulama yapmak için, toprak neminin iyice azalması beklenmelidir. Aksi takdirde, bitkinin kökleri çürümesi nedeniyle bitki kurur. Nemi seven bitkidir ancak bu özelliğinden dolayı yaprakları nemlendirmek amacıyla ıslatmak bitkiye zarar vermektedir.

Çilli begonya toprağı ne zaman değiştirilir?

Toprak ve saksı değişimi için en uygun zaman ilkbahar mevsimidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector