Soru: Çilli Begonya Nasıl Çiçek Açar?

Soru: Çilli Begonya Nasıl Çiçek Açar?

Çilli begonya ne zaman çiçek açar?

Çoğu evde bulunan çilli begonya, ilkbahar mevsiminde çiçeklenir ve geri kalan aylar boyunca çiçek açar.

Begonya ne zaman çiçek açar?

Begonya bitkisinin çiçekleri yaz döneminde açar ve pembe, kırmızı, turuncu, sarı beyaz gibi renklere sahiptir. Yaprakları ise yuvarlak, yer yer iri, yer yer küçüktür.

Begonya çiçeği neden çiçek açmaz?

Yanlış aydınlatma. Bitkiyi doğrudan güneş ışığına veya gölgeye yerleştirmeyin. Kuru hava. Begonya kuru hava ile bir odada çiçek değil.

Çilli begonya suyu sever mi?

Çilli begonya nem seven bir bitki. Bu nem ihtiyacını toprağını nemli tutarak sağlayabilirsiniz. Özellikle yazın çok sıcak günlerde bitkinin su ihtiyacı daha da artacağından sulamasına dikkat etmelisiniz. Toprak yüzeyine bakarak su gereksinimini anlayabilirsiniz.Toprak yüzeyinin nemli olması gerekir.

Begonvil ne zaman çiçek açar?

Begonvil çiçeği, sıcağı ve güneşi oldukça seven bir bitkidir. Genellikle sonbahar aylarında yapraklarını açmaya başlar. Hızlı büyümesi isteniyorsa, bakımı doğru yapılmalı, budaması aksatılmamalıdır.

Çilli begonya ne kadar uzar?

Menşei:Güney Amerika. Maksimum Büyüme (yaklaşık): Budanmaz ise 120 cm veya daha fazla uzayabilir.

Kadife çiçeği ne zaman çiçek açar?

Kadife çiçeği yaz mevsiminde çiçeklenir.

You might be interested:  Gül Camii Nerede?

Begonya bakımı güneşi sever mi?

Güneş ışığı, ortam sıcaklığı ve nem: Begonya, güneş ışığına doğrudan maruz kalmayı sevmeyen hassas bir bitki. Kış aylarında fazla soğuğa maruz kalmaması gereken bitkiyi yaz aylarında da aşırı sıcaklardan korumanız gerektiğini unutmamalısınız.

Sardunya çiçeği ne zaman çiçek açar?

Sardunya bitkileri nisan-mayıs ayları gibi çicek açar ve bütün bir yaz çicekli kalır, soğukların başlamasıyla çiçeklenmesi biter.

Katmerli begonya ne zaman çiçek açar?

Çiçek Çiçekleri pembe,kırmızı ve beyaz renklidir. Çiçeklenme dönemi yaz ve sonbahar aylarıdır.

Begonya çiçeği nasıl çoğaltılır?

Tohumla çoğaltma: Begonya tohumu ile bitkinizi çoğaltabilirsiniz. Aralık ayında tohumları temin edin ve mineralli toprağın üzerine özenli şekilde dizin. Dizilen tohumların üzerine hafif baskı yaparak toprak altına girmesini sağlayın. Yaklaşık 15 gün sonra tohumlar filizlenmeye başlayacaktır.

Yaprak Güzeli Begonya nasıl çoğaltılır?

Yaprak güzeli rizom gövdeli begonyaların hemen hepsi yaprak çeliğiyle çoğaltılabilir. Yılın her zamanında yapabilirsiniz.

Begonya çiçeği suyu sever mi?

– Begonya çiçeği suyu seven yapıya sahiptir. Bu sürekli sulanması gerektiği anlamına gelmez. Toprağının az bir neme sahip olması yeterlidir. 2 günde bir sulama ideal olacaktır.

Çilli begonya hangi ortamda yetişir?

Aydınlık ortamları seven bir bitki olmasıyla beraber, direk güneş ışığına uzun süre maruz kalması, yapraklarının solmasına ve kurumasına neden olabilir. Güneş ışığını dolaylı alan yerlerin tercih edilmesi gerekir. Yarı gölge yerlerde de rahatlıkla yetiştirilebilir.

Begonya çiçeği yaprakları neden kurur?

Toprağın zayıf su ve hava geçirgenliği suyun durgunluğuna yol açar ve begonya buna tahammül etmez. Böyle bir topraktaki bitkinin zayıf kökleri çürür ve bu bütün bitkiyi etkiler, kurur ve ölür. Biliyor musun Begonya yaprakları, etraflarındaki havayı arındırarak uçucu salgı bırakır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector