Soru: Çiçek Nasıl Taşınır?

Soru: Çiçek Nasıl Taşınır?

Uçakta çiçek nasıl taşınır?

Uçakta çiçek taşınması güvenlik servisleri tarafından yasak değildir. Yapay çiçekleri kabin ve kayıtlı bagaj bölümünde taşıyabilirsiniz. Gerçek çiçek konusunda ise, bazı havayolu şirketleri sadece kabinde taşınmasına izin verir.

Taşınırken çiçekler nasıl paketlenir?

Kutuya Yerleştirin Çiçeklerinizi kutu içerisine yerleştirin ve kutunun yan taraflarında kalan boşlukları ambalaj kağıtları ile sıkıca doldurun. Bu işlemi yaptıktan sonra çiçeği yerleştirdiğiniz kutuyu hafifçe sallayın ve çiçeğin kutuda sarsılmadan sabit bir şekilde durduğundan emin olun.

Saksı nasıl taşınır?

Bitkinizi saksısı ile birlikte poşete yerleştirin ve poşetin ağzını toprak bölgeyi de içine alacak şekilde hafifçe sıkıp bağlayın. Plastik kepçe kullanmak da başka bir alternatiftir. Bu sayede saksı kırılsa dahi toprak ile bitki aynı yerde kalır.

Uçağa çiçek alınıyor mu?

Çiçekler, Bitkiler ve Havayolu Uçakta bitkiler ya üst bölmeye ya da koltuğun altına oturmalıdır. Havayolu bagaj boyutları kurallarını mutlaka kontrol edin. Uçak içine uygun şekilde sığmayacağı için büyük bitkiler uçağa alınamamaktadır. Bitkinizin büyüklüğüne göre uçuş görevlileri bagaja verilmesini isteyebilir.

Uçakta el bagajında neler yasak THY?

Golf, beyzbol, kriket vb sopa ve benzeri maddelerin kabinde ve kabin bagajında taşınması yasaktır. Kamp ocakları gibi yanıcı ve yakıcı maddelerin kabinde ve kabin bagajında taşınması yasaktır. Dikiş seti gibi kesici ve delici maddeler içeren ürünlerin kabinde ve kabin bagajında taşınması yasaktır.

Uçakta canlı hayvan taşınır mı?

Kafes, canlı hayvanın sahibi tarafından temin edilir. Uçuşlarımızda her bir yolcu için en fazla iki evcil hayvan kafesi kabul edilir. Ancak kafeslerden sadece biri kabinde (PETC), diğeri ise kargo bölümünde (AVIH) taşınır. Kediyle köpek ya da kedi ile kuş aynı uçakta (farklı kabinlerde dahi olsa) taşınmaz.

You might be interested:  Yasemin Sarmaşığı Nasıl Çoğaltılır?

Saksı çiçek nasıl kargolanır?

Saksıyı poşetle kapladıktan sonra çiçeğinizden biraz daha uzun iki çita alıp saksının yanlarına sıkıca bantlayın. Böylece çiçeğin kutuda iken kutun ters çevrilmesi halinde bu destekler çiçeğin sabit kalmasını sağlayacaklardır. Çiçeği kutuya yerleştirin ve yan taraflardaki boşlukları ambalaj kâğıtları ile doldurun.

Uçak et alır mı?

Evet uçakta et taşınır ama yolcu beraberi yada bagaj olarak taşınmaz, kabul edilmez. Et taşımaları kargo olarak kabul edilir.

Uçağa neler alınmaz SunExpress?

Tehlikeli Madde Kısıtlamaları

Etkisiz hale getiren aletler Elektroşok silahları, biber gazı, v.b.
Sıvı aküler Araba aküleri, akabilir WCH aküleri v.b
Kendini dengeleyen ulaşım cihazları Elektrikli kaykay, sagway, ginger vb.
Sıvı yakıt kapları Kamp ocağı v.b. SunExpress özel rezervasyon merkezinden onay alınması gerekir.

28 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector