Soru: Çiçek Ilacı Nasıl Yapılır?

Soru: Çiçek Ilacı Nasıl Yapılır?

Bitkilerdeki böcekler nasıl yok edilir?

Ev yapımı böcek ilacı: Büyüklerimizin uyguladığı en etkili böcek ilacı aspirinli su karışımıdır. 2-3 adet aspirini suda eritip böceklenen çiçeğin toprağına dökmek, kısa sürede bit ve böcekleri ortadan kaldıracaktır.

Evde ağaç ilacı nasıl yapılır?

1 litre suya 2 çorba kaşığı arap sabunu, 1 yemek kaşığı sıvı yağ, 3 diş ezilmiş sarımsak ekliyoruz. Buzdolabında bir gece bekletip süzüyoruz. Püskürtme işlemi öncesi yağ ile karışması için iyice çalkalıyoruz. Meyve ağaçlarından güllere kadar böcek ve karınca dadanan tüm bitkilerde etkilidir.

Çiçek böcekleri için ne yapmalı?

Eskiden insanlar, aspirinli su karışımını çiçek diplerine dökerlerdi. Siz de aspirinli suyu, çiçeğinizin toprağına dökmeyi deneyebilirsiniz. Çiçeğinizin toprağına sigara külü veya izmarit atmanız, çiçeğinizi böcek ve sineklerden koruyacaktır. Çiçeğin toprağı çok sulu ise sinekler artacaktır.

Örümcek ilacı nasıl yapılır?

Bir sprey şişesine doldurduğunuz suya 15-20 damla nane yağı ekleyin. Karışımı tüm çatlaklara ve köşelere püskürtün. Nane yağının kokusu örümcekleri rahatsız eder. Okaliptus yağı ya da çay ağacı yağı da nane yağına alternatif mis kokulu – örümcekler için değil- doğal savunma malzemelerindendir.

Yaprak biti nasıl yok edilir?

Sadece sirkeyi suya koymayı unutma, tersi değil. Son olarak, bir çay kaşığı gri sabun veya birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin. Sonuç olarak, yaprak bitlerine püskürtülen sirke bitkilere daha iyi yapışacak ve daha uzun süre dayanacaktır. Bitkileri iyice püskürtüyoruz, böylece sıvı onlardan akıyor.

You might be interested:  Sıklıkla sorulur: Mezara Çiçek Nasıl Ekilir?

Çiçeklerdeki küçük beyaz böcekler nasıl yok edilir?

Aspirinli su ile bitkinizin toprağında bulunan böceklerden kurtulabilirsiniz. Birkaç adet aspirin ile bir miktar suyu karıştırıp aspirinin iyice erimesini sağlayın. Ardından çiçeklerinizin toprağına biraz dökün. Hem bitkinizi besleyecek hem de bitkinizide yaşayan yaprak biti ve böcekleri uzaklaştıracaktır.

Yaprak biti insana zarar verir mı?

Yaprakların özsuyunu emerek yaprakların susuz kalarak kurumasını sağlar. Dışarıda olan bitkilerde daha çok görülen bu yaprak biti bitkilerin tam bir kâbusu haline gelmiştir. Dışarıda olan bitkilerinize yakın başka bitkilerin üzerinde oluşması sonucu sizinkilere de sıçrayıp oldukça büyük zararlar verebilir.

Mosetam 20 SP nasıl kullanılır?

Mosetam 20 SP sistemik etkili bir ilaçtır. İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer ve etkisini 14 ile 21 gün süreyle korur. İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Tavsiye edilen miktarda ilaç önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir.

Arap sabunu ile böcek ilacı nasıl yapılır?

Arap Sabunu ve Sıvı Yağ Karışımı Arap sabunu ve bitkisel sıvı yağ karıştırılarak kuvvetli bir şekilde çalkalanır ve üzerine 1 lt su ilave edilir. Bu karışım 10 gün ara ile havuç, kereviz, hıyar, biber ve diğer bitkilerde bulunan kırmızı örümcek, afit ve birçok böcek türüne karşı kullanılabilir.

Çiçeklerde oluşan küçük sinekler nasıl yok edilir?

Aspirin’i ezerek sulandırıp toprağa dökün Aspirini ezip, su ile karıştırdıktan sonra toprağı bu su ile sulamak veya yapraklara sprey yardımı ile uygulamak hem bitkilerinizi güçlendirecektir hem de etrafta dolaşan haşerelerden yani saksıdaki küçük sinekler istilasından koruyacaktır.

Saksı çiçek solucanı nasıl yok edilir?

Çoğu zaman, bu beyaz solucanlar evimize çiçek toprağı olan torbalarda girer. İlkbahar kuyrukları, bitkinin taze toprağa ve temiz bir tencereye nakledilmesiyle evde kolayca atılabilir. Genellikle bu beyaz solucanlardan yerden kurtulmak için toprağı bir tencerede kurutmak yeterlidir, sonra kendiliğinden kaybolurlar.

You might be interested:  Barışmak Için Hangi Renk Gül?

Tarçın çiçeklerde nasıl kullanılır?

Tarçın bitkinin büyümesini hızlandırıcıdır Yeni bir bitki dikmek istediğinizde, bitkinizin hızlı büyümesini istiyorsanız, bitkinin kökünü bir süre tarçına batırarak bekletin. Daha sonra bitkiyi toprağa dikin.

Örümceği ne kaçırır?

Örümceklere sirkeyle saldır. Sirke, asetik asit içerir ve bunun temas anında örümceği yakıp öldürdüğü söylenir. Örümcekleri kaçırmak için, karanlık köşelere içi sirke dolu küçük tabaklar koyabilirsin. Sirkenin sırf kokusu bile örümcekleri kaçırmaya yetebilir.

Örümcek olmaması için ne yapmalı?

Evinizdeki Örümceklerden Kurtulmanın 7 Yolu

  1. Evinizi örümcek girmemesi için yalıtın.
  2. Dış mekân ışıklarınızı kapalı tutun.
  3. 3. Bitkileri evinizin çevresinden kaldırın.
  4. Evinizi düzenli tutun.
  5. Örümcekleri ve örümcek ağlarını elektrikli süpürgeyle alın.
  6. Yapışkan bantlar kurun.
  7. 7. Örümcek ilaçlaması yaptırın.

Örümcek ne sevmez?

Örümcekler narenciye, turunçgilleri hiç sevmezmiş. Limon kokulu mobilyaların bile uzat tutacağı söyleniyor. Örümcekleri dolabınızda saklanırken bulursanız sedir askıları kullanabilirsiniz. Örümcekleri uzak tutmak için tütün kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector