Sıkça Sorulan Sorular: Çiçek Adası Kimin?

Sıkça Sorulan Sorular: Çiçek Adası Kimin?

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin 22 adasından biri olan Çiçek Adası, Hülya Avşar tarafından satın alındığı yönündeki haberlerle gündeme geldi. Adaya 17 yıl önce yerleşen Hüseyin ve Ayşe Afacan çifti, modern yaşamdan uzak Rumlar zamanından kalan taş yapılarda yıllardır maceraperest bir yaşam sürüyor.4 okt. 2020

Çiçek Adası nı kim satın aldı?

Hülya Avşar, Ayvalık Çiçek Adası ‘ nı 55 milyon TL’ye satın aldı haberinin kaynağı – Son Dakika Magazin Haberleri.

Hülya Avşar adayı kimden aldı?

Hülya Avşar ‘ın 55 milyon TL ödeyeceği adada, malikane ve tenis kortları gibi çeşitli spor alanları olacak. Oyuncu, yeni yuvasının mimarisini ise kızı Zehra Çilingiroğlu’na teslim edecek. Yıllardır hayalini kurduğu ada için kesenin ağzını açan Avşar ‘ın yılın büyük bölümünü burada geçireceği söyleniyor.

Çiçek adası satılıyor mu?

Mübadele zamanında Katrinli, Katerin, Uysal ve Hatırlı ailelerine verilen Ayvalık’ın 22 Adası ‘ndan biri olan Çiçek Adası, 10 yıldan bu yana satışıyla zaman zaman gündeme geliyor. Bölgede şahsa ait olan tek adanın Çiçek Adası olduğunu söyleyen hissedarlardan Şerif Ali Hatırlı, “Adamız şu an satılık değil.

Çiçek Adası neresi?

Çiçek Adası Balıkesir’de bulunan 22 adadan biridir. Burada her sene Aralık ile Mart’ta nergisler yetişmektedir.

You might be interested:  Lale Ve Yel Değirmeni Nerede?

Hülya Avşar’ın aldığı çiçek adası nerede?

ÇİÇEK ADASI NEREDE? Çiçek Adası Balıkesir’ in Ayvalık ilçesi Mithatpaşa Mahallesi’ne bağlı bir adadır. Çiçek Adası Ayvalık’a 8 kilometre, Keremköy’e ise yaklaşık 500 metre uzaklıkta yer alıyor.

Hülya Avşar Ayvalık yazlık nerede?

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesindeki dünyaca ünlü Sarımsaklı plajlarında bulunan yazlığını geçen yıl türkücü Yavuz Bingöl’e satan Hülya Avşar, bu kez Çamlık semtinden ev aldı.

Hülya Avşar’ın aldığı ada kaç metrekare?

Elektrik sistemi de olan adanın en yüksek noktası 22 metre. 1’inci derece doğal sit alanı olan Çiçek Adası, tapuda kalanı 268 bin metrekare olarak kayıtlarda yer alırken, kullanım alanı ise 300 bin metrekarenin üzerinde. Çiçek Adası Ayvalık’a 8 kilometre, Keremköy’e ise yaklaşık 500 metre uzaklıkta.

Hangi ünlü ada aldı Türk?

RAHMİ M. KOÇ – KOÇ ADASI Koç Holding’in Onursal Başkanı Rahmi Koç, 1974’te Marmara Denizi Tuzla açıklarındaki İncir Adası’nı satın aldı. Koç’un adası 10 hektarlık bir araziye sahip.

Çiçek Adası kaç TL?

Olumlu geçen pazarlığın ardından oyuncunun birkaç gün içinde imzayı atacağı öğrenildi. Hülya Avşar’ın 55 milyon TL ödeyeceği adada, malikane ve tenis kortları gibi çeşitli spor alanları olacak.

Çiçek Adası kaç metrekaredir?

Ayvalık ve Gömeç ilçe sınırında bulunan, karaya 230 metre mesafede, 265 bin metre kare alana sahip Çiçek Adası İçinde taban oturumu 450 metrekare 3 adet bina yer alıyor.

Ayvalık da kaç tane ada var?

Ayvalık ilçesine bağlı olan toplamda 22 adet küçük ada bulunuyor. Bu adaların en büyüğü Alibey Adası, diğer yaygın kullanılan adıyla Cunda Adası.

Ayvalık ilçesi hangi ile bağlı?

Ayvalık
İlçe
Ülke Türkiye
İl Balıkesir
Coğrafi bölge Ege Bölgesi
You might be interested:  Sıklıkla sorulur: Rüyada Çiçek Ekmek Ne Demek?

17 

Nergis Adası nerede?

Adana’da ‘kesin korunacak hassas alan’ olarak tescil edilen Akyatan Lagünü içerisinde bulunan ‘ Nergis Adası ‘ görsel şöleniyle görenleri hayran bırakıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector