Sıkça Sorulan Sorular: Çiçek Abbas Kim?

Sıkça Sorulan Sorular: Çiçek Abbas Kim?

Çiçek Abbas (İlyas Salman), Şakir adında (Şener Şen) bir minibüs şoförünün yanında muavindir. Şakir çapkın bencilin tekidir. Abbas ise tam tersine saf biridir. Tek hayali minibüsçü olmak ve âşık olduğu ve patronunun da evlenmek istediği kızla (Pembe Mutlu) evlenmektir.

Çiçek Abbas kimin eseri?

Senaryosunu Yavuz Turgul’un yazdığı ve 1982 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “en iyi senaryo” ödülünü alan Çiçek Abbas ‘da; İlyas Salman, Şener Şen, Ayşen Gruda, Pembe Mutlu ve Ahmet Mekin rol almıştı.

Çiçek Abbas hikayesi gerçek mi?

Çiçek Abbas ‘ın çekim hikayesi de oldukça ilginç. Gerçek bir olaydan esinlenen film, sevdiği kızı kaçıran bir minibüs şoförünün öyküsünden ilham almıştı. Filmin senaryosunda önceden İlyas Salman’ın canlandırdığı Abbas, filmin sonunda sevdiğine kavuşamadan minibüsün içinde donarak ölüyormuş.

Çiçek Abbas Niyazi kimdir?

DUVAR – Çiçek Abbas ‘ın Muavin Niyazi ‘si Ahmet Fuat Onan, telif haklarını istiyor. 45 yıldır oyunculuk yapan Onan, alamadığı telif hakları ve ödenmeyen sigorta primleri sebebiyle geçim sıkıntısı çekiyor. Yeşilçam’ın tanıdık yüzlerinden çok yönlü sanatçı Ahmet Fuat Onan, oyunculuğun yanı sıra palyaçoluk da yapıyor.

Çiçek Abbas kaç yaşında?

14 Ocak 1949 yılında Malatya ilinin Arguvan ilçesinde doğdu. Aslen Arguvan, Malatyalıdır. Arguvan ilçesi Asar mahallesi nüfusuna kayıtlıdır.

Çiçek Abbas ne zaman çevrildi?

Çiçek Abbas, Sinan Çetin’in yönetmenliğini yaptığı ve baş rollerinde İlyas Salman, Şener Şen ve Pembe Mutlu’nun yer aldığı, 1982 yapımı bir komedi – drama filmidir.

You might be interested:  Hızlı cevap: Çiçek Suyuna Ne Konur?

Çiçek Abbas nerede?

Çiçek Abbas filmi İstanbul’un Alibeyköy ilçesinde çekilmiştir.

Ilyas salman nerede?

İlyas Salman
Doğum 14 Ocak 1954 Arguvan, Malatya, Türkiye
Meslek Oyuncu, senaryo yazarı ve yönetmen
Etkin yıllar 1977-günümüz
Önemli eser(ler) Talihli Amele, Çiçek Abbas, Sarı Mercedes – Fikrimin İnce Gülü

Şener Şen kim ve nereli?

Şener Şen ( 26 Aralık 1941, Adana), Türk sinema ve tiyatro oyuncusu. 26 Aralık 1941 tarihinde, o zamanlar marangozluk yapan ünlü oyuncu Ali Şen ‘in oğlu olarak Adana’da dünyaya geldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector