Sıkça Sorulan Sorular: Begonya Ne Zaman Çiçek Açar?

Sıkça Sorulan Sorular: Begonya Ne Zaman Çiçek Açar?

Begonya bitkisinin çiçekleri yaz döneminde açar ve pembe, kırmızı, turuncu, sarı beyaz gibi renklere sahiptir. Yaprakları ise yuvarlak, yer yer iri, yer yer küçüktür.23 jun. 2015

Begonya çiçeği neden çiçek açmaz?

Yanlış aydınlatma. Bitkiyi doğrudan güneş ışığına veya gölgeye yerleştirmeyin. Kuru hava. Begonya kuru hava ile bir odada çiçek değil.

Cilli Begonya ne zaman cicek acar?

Çoğu evde bulunan çilli begonya, ilkbahar mevsiminde çiçeklenir ve geri kalan aylar boyunca çiçek açar.

Begonya kaç günde bir sulanır?

Toprağının hep nemli kalması gereken bu bitki için kış aylarında daha az, yaz aylarında ise daha çok sulama yapmalısınız. Kış aylarında haftada 1-2 kez sulama yapmanız yeterliyken yaz aylarında bu sıklığı 2 günde 1 olacak şekilde değiştirmelisiniz.

Begonya neyi sever?

Isı: Begonya ılıman havayı çok sever. Kış soğuklarından korumanız gereken begonyayı ortalama 15 derecede canlı tutabilirsiniz. Çok soğuk ve çok sıcak hava şartlarına karşı güçsüz kalacaktır.

Katmerli begonya ne zaman çiçek açar?

Çiçek Çiçekleri pembe,kırmızı ve beyaz renklidir. Çiçeklenme dönemi yaz ve sonbahar aylarıdır.

Begonyaya ne kadar su verilir?

Begonya çiçeği, yazın haftada en az iki kere, kış aylarında ise haftada 1 kere saksı üstten sulanmalıdır. Suyun tüm toprağa ulaşması gerekmektedir.

You might be interested:  Kuruyan Gül Ağacı Nasıl Canlandırılır?

Begonya cicek acar mi?

Dünyanın pek çok bölgesinde yetiştirilir. Çeşitli türlerde yetiştirilen begonyaların bazıları desenli yapraklara sahiptir. Ticaret için yetiştirilen Begonya türlerinin de 200 civarı olduğu eklenmiştir. Begonya bitkisinin çiçekleri yaz döneminde açar ve pembe, kırmızı, turuncu, sarı beyaz gibi renklere sahiptir.

Yaprak Güzeli Begonya nasıl çoğaltılır?

Yaprak güzeli rizom gövdeli begonyaların hemen hepsi yaprak çeliğiyle çoğaltılabilir. Yılın her zamanında yapabilirsiniz.

Kadife çiçeği ne zaman çiçek açar?

Kadife çiçeği yaz mevsiminde çiçeklenir.

Yasemin ne kadar su ister?

Yasemin bitkileri, özellikle çiçek açtıklarında çok suya ihtiyaç duyarlar. Toprağı her zaman biraz nemli tutmak önemlidir. Bitkiler haftada bir kez sulanmalıdır. Sonbaharda ve kışın biraz daha az sulama yapılmalıdır.

Begonya çiçeği suyu sever mi?

– Begonya çiçeği suyu seven yapıya sahiptir. Bu sürekli sulanması gerektiği anlamına gelmez. Toprağının az bir neme sahip olması yeterlidir. 2 günde bir sulama ideal olacaktır.

Benekli Begonya nasil Cogaltilir?

ÇİLLİ BEGONYA ÇOĞALTMA * Tohumdan, çelikle ya da kök ayırma yöntemiyle çoğaltabilirsiniz. Tohumları kış mevsiminde uygun toprak üzerine, yüzeye yakın olacak şekilde dikiyoruz. İlkbahar mevsimine doğru filizlendikten sonra uygun saksılara bitkileri aktarabilirsiniz.

Yağlı Begonya nasıl yetiştirilir?

Diğer kamış gövdeli begonyalar gibi yağlı begonya da dal parçalarının köklendirilmesiyle çoğaltılır. En iyi zaman kış aylarıdır. Dal parçasında en az 3 yaprak boğumu (filizlenme gözü) olmalı. en az bir yaprak boğum yeri (filizlenme noktası olan yer) su altında kalacak şekilde 10 gün suda bekletin.

Begonya çiçeği yaprakları neden kurur?

Toprağın zayıf su ve hava geçirgenliği suyun durgunluğuna yol açar ve begonya buna tahammül etmez. Böyle bir topraktaki bitkinin zayıf kökleri çürür ve bu bütün bitkiyi etkiler, kurur ve ölür. Biliyor musun Begonya yaprakları, etraflarındaki havayı arındırarak uçucu salgı bırakır.

You might be interested:  Karanfil Yagi Nasil Elde Edilir?

Yumrulu begonya nasıl çoğaltılır?

Kocaman çiçekli ve güzelliğiyle nadir bulunan yumrulu begonyalar genellikle kök sürgünü ayrılmasıyla ve çelikle çoğaltılır. Çiçek budaması sadece bunların yeni köklendirilmiş fidelerinde ilk yılda gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector