Okurlar soruyor: Çiçek Abbas Nerede Çekildi?

Okurlar soruyor: Çiçek Abbas Nerede Çekildi?

Senaryosunu Yavuz Turgul’un yazdığı filmin müziklerini ise Barış Manço ve Cahit Berkay hazırlamıştı. ÇİÇEK ABBAS FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ? Çiçek Abbas filmi İstanbul’un Alibeyköy ilçesinde çekilmiştir.27 mei 2020

Çiçek Abbas hangi senede çekildi?

Çiçek Abbas, Sinan Çetin’in yönetmenliğini yaptığı ve baş rollerinde İlyas Salman, Şener Şen ve Pembe Mutlu’nun yer aldığı, 1982 yapımı bir komedi – drama filmidir.

Çiçek Abbas hikayesi gerçek mi?

Çiçek Abbas ‘ın çekim hikayesi de oldukça ilginç. Gerçek bir olaydan esinlenen film, sevdiği kızı kaçıran bir minibüs şoförünün öyküsünden ilham almıştı. Filmin senaryosunda önceden İlyas Salman’ın canlandırdığı Abbas, filmin sonunda sevdiğine kavuşamadan minibüsün içinde donarak ölüyormuş.

Çiçek Abbas kimin eseri?

Senaryosunu Yavuz Turgul’un yazdığı ve 1982 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “en iyi senaryo” ödülünü alan Çiçek Abbas ‘da; İlyas Salman, Şener Şen, Ayşen Gruda, Pembe Mutlu ve Ahmet Mekin rol almıştı.

Çiçek Abbas Şakir kim?

Çiçek Abbas (İlyas Salman), Şakir adında (Şener Şen) bir minibüs şoförünün yanında muavindir. Şakir çapkın bencilin tekidir. Abbas ise tam tersine saf biridir. Tek hayali minibüsçü olmak ve aşık olduğu ve patronunun da evlenmek istediği kızla (Pembe Mutlu) evlenmektir.

Ilyas salman nerede?

İlyas Salman
Doğum 14 Ocak 1954 Arguvan, Malatya, Türkiye
Meslek Oyuncu, senaryo yazarı ve yönetmen
Etkin yıllar 1977-günümüz
Önemli eser(ler) Talihli Amele, Çiçek Abbas, Sarı Mercedes – Fikrimin İnce Gülü

Şener Şen kimdir nerelidir?

Şener Şen ( 26 Aralık 1941, Adana), Türk sinema ve tiyatro oyuncusu. 26 Aralık 1941 tarihinde, o zamanlar marangozluk yapan ünlü oyuncu Ali Şen ‘in oğlu olarak Adana’da dünyaya geldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector