Okurlar soruyor: Ayvalık Çiçek Adası Kimin?

Okurlar soruyor: Ayvalık Çiçek Adası Kimin?

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin 22 adasından biri olan Çiçek Adası, Hülya Avşar tarafından satın alındığı yönündeki haberlerle gündeme geldi. Adaya 17 yıl önce yerleşen Hüseyin ve Ayşe Afacan çifti, modern yaşamdan uzak Rumlar zamanından kalan taş yapılarda yıllardır maceraperest bir yaşam sürüyor.4 okt. 2020

Hülya Avşar kimin adasını aldı?

Hülya Avşar, Ayvalık Çiçek Adası’nı 55 milyon TL’ye satın aldı haberinin kaynağı – Son Dakika Magazin Haberleri.

Ayvalık’ta Çiçek Adası nerede?

ÇİÇEK ADASI NEREDE? Çiçek Adası Balıkesir’in Ayvalık ilçesi Mithatpaşa Mahallesi’ne bağlı bir adadır. Mübadele zamanında Katrinli, Katerin ve Hatırlı ailelerine verilen Ayvalık ‘ın 24 Adası ‘ndan biri olan Çiçek Adası, 10 yıldan bu yana satışıyla zaman zaman gündeme geliyordu.

Hülya Avşar’ın aldığı ada kaç metrekare?

Elektrik sistemi de olan adanın en yüksek noktası 22 metre. 1’inci derece doğal sit alanı olan Çiçek Adası, tapuda kalanı 268 bin metrekare olarak kayıtlarda yer alırken, kullanım alanı ise 300 bin metrekarenin üzerinde. Çiçek Adası Ayvalık’a 8 kilometre, Keremköy’e ise yaklaşık 500 metre uzaklıkta.

Hülya Avşar’ın aldığı ada nerede?

Son dönemde yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Hülya Avşar, yıllardır yaz tatilini geçirdiği Ayvalık Cunda Adası ‘ndan sonra bu kez Ayvalık’ta 55 milyon liraya ada satın alıyor. Daha önce ailesi için çiftlik evi yaptırdığını söyleyen Avşar, Cunda yakınlarındaki Çiçek Adası için çoklu ortaklarla görüşme yaptı.

Hülya Avşar aslen nereli?

Hülya Avşar, 10 Ekim 1963 yılında Türkiye-Balıkesir’de dünyaya geldi. Annesinin adı Emral, babasının adı Celal’dir. 1982 yılında düzenlenen Kâinat Güzellik Yarışması’nda birinci seçildi fakat evlendiği ortaya çıkınca tacı geri alındı. Hülya Avşar ‘ın 1983 yılında oynadığı Haram adlı film hayatının dönüş noktası oldu.

You might be interested:  Kaç Tane Gül Ne Anlama Gelir?

Çiçek Adası nerededir?

Çiçek Adası Balıkesir’de bulunan 22 adadan biridir. Burada her sene Aralık ile Mart’ta nergisler yetişmektedir.

Çiçek Adası kaç m2?

Ayvalık ve Gömeç ilçe sınırında bulunan, karaya 230 metre mesafede, 265 bin metre kare alana sahip Çiçek Adası İçinde taban oturumu 450 metrekare 3 adet bina yer alıyor.

Nergis Adası nerede?

Adana’da ‘kesin korunacak hassas alan’ olarak tescil edilen Akyatan Lagünü içerisinde bulunan ‘ Nergis Adası ‘ görsel şöleniyle görenleri hayran bırakıyor.

Hülya Avşar yazlığı nerede?

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinin dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajlarında bulunan yazlığını geçen yıl ünlü türkücü Yavuz Bingöl’e satan Hülya Avşar, ilçenin en seçkin semti Çamlık’tan ev satın aldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector