Nisan Ayında Hangi Çiçek Tohumları Ekilir?

Nisan Ayında Hangi Çiçek Tohumları Ekilir?

Nisan ayının yıllık bitkileri şunlardır: mine, ateş çiçeği, karanfil, schefflera, gündüz sefası, petunya, godetya, yıldız çadırı ve cam güzeli.

Nisan ayında hangi çiçekler dikilir?

Nisan ayının yıllık bitkileri şunlardır: mine, ateş çiçeği, karanfil, schefflera, gündüz sefası, petunya, godetya, yıldız çadırı ve cam güzeli.

Ocak ayında hangi çiçek tohumları ekilir?

Dağ menekşesi, çuha çiçeği, süs lahanası, kasımpatı, şebboy, açelya, Atatürk çiçeği, sıklamen, nergis, krizantem, kasımpatı, yılbaşı çiçeği, kardelen kış çiçekleridir. Özellikle karanfili Ocak ayında rahatlıkla dikebilirsiniz.

Nisan ayinda hangi tohumlar ekilir?

Biber, domates ve patlıcan fideleri 15 nisandan sonra dikilir. Çileklerin ilkbahar çapası yapılır.Bamya, fasulye, hıyar, kabak, karnabahar, lahana ve soğan tohumlarının ekimi yapılır. Kavun, karpuz tohumları dikilir. Enginarların dipleri açılarak bellenir, fazla sürgünleri ayıklanır.

Nisan ayında balkona ne ekilir?

Evet nisan ayında ekilecek ürünlerimiz; Domates, cin biberi, bezelye, patlıcan, havuç, hıyar, çeri domates, çarliston biber, mısır, beyaz kabak, maydonoz, dereotu, roka, karnabahar’ dır.

Bahar ayında hangi çiçekler ekilir?

Petunya, mine, ateş çiçeği, begonya, ninya, karanfil, gündüz sefası, yıldız çadırı, camgüzeli, godetya ve zambak gibi çiçekler ekebilirsiniz.

Menekşe çiçeği hangi ayda ekilir?

Hercai menekşesini ilkbahar ve yaz aylarında dikebilirsiniz. 1 cm derinliğe tohumları atıp üzerini kapattıktan sonra toprağa hafifçe bastırmak gerekir. Sonra can suyu vererek tohumun çimlenmesi beklenir.

You might be interested:  Sıklıkla sorulur: Hangi Çiçek Nasıl Bakılır?

Çiçek fidesi ne zaman dikilir?

Yıllık çiçeklerin bir kısmının tohumu Eylül ayında asıl yerine ekilir. Bunlar sonbaharda çimlenir ve soğuktan korkmadan kışı geçirirler.

Ocak ayında hangi bitkiler ekilir?

Sebzecilik: Kışlık sebzelerin (lahana, pırasa, karnıbahar, ıspanak, havuç) hasadına devam edilir. Seracılık: Fide yetiştiriciliği için sıcak yastıklara domates, biber, kabak, karpuz, hıyar, patlıcan tohumları ekilir.

Hangi ayda hangi çiçek ekilir?

Nisan ayı; çiçek açan bitkilerin ekim ve dikim zamanıdır. Bunun yanı sıra daha önceki aylarda dikimi yapılmış olan soğanlı bitkilerin çiçek açma zamanıdır. Mayıs ayı; İnci çiçeği ve incir çiçeğinin açma zamanıdır. Soğanlı ve otsu bitkilerin çiçeklenmesi Mayıs ayının ortalarına doğru bitmeye başlar.

Mayıs ayında bahçeye ne ekilir?

Mayıs ayı; ayçiçeği, brokoli, salatalık, domates ve biber ekimi için hala zamanınızın olduğu bir aydır. Örneğin domatesler için toprağı hazırlarken boynuz unu uygulamasına başvurabilirsiniz. Domates herekleri toprağa yerleştirilir ve sonunda fideler hazırlanır.

Hangi ayda hangi sebze ekilir?

Mayıs: Fasulye, Mısır, havuç, kabak, maydanoz, dereotu, brokoli ekilmektedir. Haziran: Salatalık, fasulye, karnabahar, beyaz kabak, brokoli, dereotu ve roka ekilebilmektedir. Temmuz: Fasulye, havuç, brokoli, Mısır, roka temmuz ayında ekilebilen sebzelerdir. Ağustos: Mısır, brokoli, dereotu, maydanoz, roka ekilir.

Bu zamanda ne ekilir?

  • Domatesler.
  • Biberler.
  • Salatalık Acur.
  • Patlıcan.
  • Kabak.
  • Mısır.
  • Kavun – Karpuz.
  • Fasulye – Nohut.

Mart nisan aylarında ne ekilir?

Patates: Patates böceği ve mildiyöye karşı mücadele yapılır. Yağışın yeterli olmadığı yerlerde gübrelemeyle, beraber sulama yapılır. Sebzecilik: Mart ayında hazırlanan toprağa domates, biber patlıcan, karpuz salatalık fideleri dikilir.

Ekim ayında balkonda ne ekilir?

Yeterli vaktiniz ve uygun büyüklükte bir balkonunuz yoksa birkaç türle yetinebilirsiniz. Kekik, domates, biber, salatalık, çeri domates, marul, nane gibi sebzeler saksıda kolayca yetiştirilebilen sebzelerin başında gelir.

You might be interested:  Papatya Maskesi Ne Işe Yarar?

Sonbaharda balkonda ne yetiştirilir?

Havuç, turp, marul, kıvırcık, nane, maydanoz, roka, tere sonbaharda ekilebilecek sebzelerdir. Tohumları ektikten sonra toprağın nemli kalmasına dikkat etmelisiniz. Balkonda ilk yetiştiricilik için önerimiz aromatik bitkilerdir. Nane, maydanoz, fesleğen gibi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector