Ayvalık Çiçek Adası Nerede?

Ayvalık Çiçek Adası Nerede?

ÇİÇEK ADASI NEREDE? Çiçek Adası Balıkesir’in Ayvalık ilçesi Mithatpaşa Mahallesi’ne bağlı bir adadır. Mübadele zamanında Katrinli, Katerin ve Hatırlı ailelerine verilen Ayvalık‘ın 24 Adası‘ndan biri olan Çiçek Adası, 10 yıldan bu yana satışıyla zaman zaman gündeme geliyordu.26 sep. 2020

Ayvalık Çiçek Adası kimin?

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin 22 adasından biri olan Çiçek Adası, Hülya Avşar tarafından satın alındığı yönündeki haberlerle gündeme geldi. Adaya 17 yıl önce yerleşen Hüseyin ve Ayşe Afacan çifti, modern yaşamdan uzak Rumlar zamanından kalan taş yapılarda yıllardır maceraperest bir yaşam sürüyor.

Hülya Avşar’ın aldığı ada nerede?

Son dönemde yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Hülya Avşar, yıllardır yaz tatilini geçirdiği Ayvalık Cunda Adası ‘ndan sonra bu kez Ayvalık’ta 55 milyon liraya ada satın alıyor. Daha önce ailesi için çiftlik evi yaptırdığını söyleyen Avşar, Cunda yakınlarındaki Çiçek Adası için çoklu ortaklarla görüşme yaptı.

Ayvalık Çiçek Adası kaç metrekare?

Ayvalık ve Gömeç ilçe sınırında bulunan, karaya 230 metre mesafede, 265 bin metre kare alana sahip Çiçek Adası İçinde taban oturumu 450 metrekare 3 adet bina yer alıyor.

Çiçek adasını kim satın aldı?

Hülya Avşar, Ayvalık Çiçek Adası’nı 55 milyon TL’ye satın aldı haberinin kaynağı – Son Dakika Magazin Haberleri.

You might be interested:  Saksıda Orkide Nasıl Yetiştirilir?

Cicek Adasi satildi mi?

Türkiye’de en merak edilen adalardan bir tanesi olan Çiçek Adası satıldı.

Garip adaya nasıl gidilir?

Garip Adası Ulaşım Anakaraya yaklaşık 400 metre mesafedeki Garip Adası ‘na ulaşmak için Dikili Bademli Limanı’ndan kendinize ufak bir tekne kiralayabilirsiniz. Oradaki balıkçılardan rica ederseniz uygun fiyata onlar da sizi kendi tekneleriyle istediğiniz saatte adaya götürüp getirebiliyorlar.

Hülya Avşar’ın aldığı ada kaç metrekare?

Elektrik sistemi de olan adanın en yüksek noktası 22 metre. 1’inci derece doğal sit alanı olan Çiçek Adası, tapuda kalanı 268 bin metrekare olarak kayıtlarda yer alırken, kullanım alanı ise 300 bin metrekarenin üzerinde. Çiçek Adası Ayvalık’a 8 kilometre, Keremköy’e ise yaklaşık 500 metre uzaklıkta.

Hülya Avşar yazlığı nerede?

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinin dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajlarında bulunan yazlığını geçen yıl ünlü türkücü Yavuz Bingöl’e satan Hülya Avşar, ilçenin en seçkin semti Çamlık’tan ev satın aldı.

Hülya Avşar adayı kimden aldı?

Hülya Avşar ‘ın 55 milyon TL ödeyeceği adada, malikane ve tenis kortları gibi çeşitli spor alanları olacak. Oyuncu, yeni yuvasının mimarisini ise kızı Zehra Çilingiroğlu’na teslim edecek. Yıllardır hayalini kurduğu ada için kesenin ağzını açan Avşar ‘ın yılın büyük bölümünü burada geçireceği söyleniyor.

Eşek Adası kime ait?

Eşek Adası veya Agathonisi (Yunanca: Αγαθονήσι), Yunanistan’ın On İki Ada iline bağlı küçük bir ada ve belediye.

Ayvalık da kaç tane ada var?

Ayvalık ilçesine bağlı olan toplamda 22 adet küçük ada bulunuyor. Bu adaların en büyüğü Alibey Adası, diğer yaygın kullanılan adıyla Cunda Adası.

Nergis Adası nerede?

Adana’da ‘kesin korunacak hassas alan’ olarak tescil edilen Akyatan Lagünü içerisinde bulunan ‘ Nergis Adası ‘ görsel şöleniyle görenleri hayran bırakıyor.

You might be interested:  Sıklıkla sorulur: Çiçek Falı Nasıl Bakılır?

Çiçek Adası neresi?

Çiçek Adası Balıkesir’de bulunan 22 adadan biridir. Burada her sene Aralık ile Mart’ta nergisler yetişmektedir.

Marmara Adasında neler var?

Marmara Adası Marmara Denizi’nin en büyük adasıdır. Kalabalık ve yoğun bir hayattan bunaldıysanız, sakin ve huzurlu yaşama sahiptir. Bunlar Şato Otel, Mermer Beach Otel, Sunlight Otel.

  • Kole Plajı,
  • Keresya Plajı,
  • Aba Koyu,
  • Manastır Koyu,
  • Gündoğdu Koyu,
  • Çınarlı Plajı,
  • Topağaç Koyu,
  • Asmalı Koyu,

Avşa tam olarak nerede?

Avşa adası nerede merak edenler için, Balıkesir iline bağlı ve Marmara Denizinde yer alan ada, Marmara bölgesinin en önemli turizm beldelerinden biridir. Balıkesir ilinin Marmara ilçesine bağlı ada, ilçeye 11 km uzaklıkta, Balıkesir’e ise yalnızca 155 km mesafededir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector