Leylak Parfümü Nasıl Yapılır?

Leylak Parfümü Nasıl Yapılır?

Leylak parfümü nasıl yapılır? 2 çorba kaşığı badem yağı ve talk tozunu bir kaseye koyup çay kaşığı ile iyice karıştırın. Aktarlarda ya da Eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz leylak yağını, karışıma 3 damla kadar dökün ve karıştırmaya devam edin. Sonuç olarak güzel bir koku elde edeceksiniz.

Evde güzel kokulu parfüm nasıl yapılır?

Parfüm nasıl yapılır malzemeleri;

 1. Yarım su bardağı turuncu çiçek suyu veya kaynatılmış su.
 2. 20 damla limon yağı
 3. 5 damla lavanta esansiyel yağı
 4. 5 damla sandal ağacı esans yağı
 5. Cam sprey şişesi (yeni veya sterilize edilmiş)
 6. 1 çorba kaşığı votka.

Kendi Parfumumuzu nasil yapılır?

Yapılışı: Balmumunu, seçtiğiniz taşıyıcı yağ ile birlikte benmari usulü eritin. Ocaktan aldıktan sonra istediğiniz esans yağ veya yağları ekleyip karıştırın. Soğuması için ağzı kapatılabilen bir kaba aktarıp, katılaşmasını bekleyin.

Kahve kokulu parfüm Nasıl Yapılır?

Kavanoz veya şişelerin içerisine çekilmiş kahvelerden bir miktar koyun. Üzerine taze canlı çiçekleri ekleyin. Kahve, toprak gibi kokacak ve odanızın kokusu değişecektir.

Koku esansı nasıl yapılır?

Esans yapılırken bitkilerin çiçek, meyve ve kök kısımlarında bulunan kokulu uçucu yağlar, % 96’lık alkolde çözündürülür. Elde edilen bu çözelti damıtılarak esans haline getirilir. Tüm bu uğraşılar da onu değerli kılar.

You might be interested:  Okurlar soruyor: Çiçekler Nasıl Büyür?

Parfümlü krem nasıl yapılır?

balmumu veya vazelini, badem yağıyla birlikte karıştıracağınız kaba koyun. balmumunu eritin. bunun için karıştırdığınız kabı tencerenin içine koyun ve su ekleyin. suyu kaba çok gelmeyecek şekilde koyarsanız iyi olur. suyun içinde kalan kapta balmumu eriyecektir güzel güzel.

Evde kalıcı oda parfümü nasıl yapılır?

Yapılışı:

 1. Sprey şişenin içine suyu doldurun.
 2. Suyun üzerine karbonatı ilave edin ve şişeyi iyice karıştırın.
 3. Son olarak suyun içine aldığınız aromatik yağdan 10 – 15 damla damlatın. Hepsi bu kadar, spreyiniz hazır.
 4. İstediğiniz zaman spreyi sıkarak evinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Kendi kokumu nasıl alabilirim?

Doğru Parfümü Bulmak için 7 İpucu

 1. Başkalarını Dinlemeyin. Parfüm her tende ve her iklimde farklı kokar ve bir başkası üzerinde beğendiğiniz koku sizde aynı durmayabilir.
 2. Parfümünüzü Analiz Edin.
 3. Teninizde Deneyin.
 4. Minimumda Tutun.
 5. Kendinizi Tanıyın.
 6. Zamanı Doğru Seçin.
 7. Terminolojiyi Öğrenin.

Evde kendi parfümü nasıl yapılır?

Evde Parfüm Yapımı

Öncellikle taze toplanmış olan çiçek yapraklarını cam şişeye doldurmalısınız. Ardından içerisine alkolü ekleyerek birkaç gün dinlenmeye bırakıyorsunuz. Bu yolla çiçeklerin esansı ortaya çıkacaktır. Son olarak esans kazanmış olan alkolü süzüp, diğer yağlar ile karıştırıyorsunuz.

Parfümün içeriği nedir?

Parfümlerin içeriği genel olarak esans, alkol ve distile sudur. Her üç hammadde de sağlık koşulları bakımından önem arzetmektedir. Suyun distile edilmiş olması gerekmektedir. Alkolün metanol oranı düşük ve yüksek dereceli alkol olması gerekmektedir.

Çubuklu oda parfümü nasıl yapılır?

Çubuklu oda parfümü yapılışı:

 1. Bir bardağın dörtte biri kadar suyu çubuklu oda parfümü için kullanacağınız şişeye koyun.
 2. Ardından bir yemek kaşığı etil alkolü ilave edin.
 3. Tercih ettiğiniz essansiyel yağ veya yağlardan 10-15 damla ekleyin.
 4. Şişenizdeki bu karışımı, kapağını kapatıp az biraz çalkalayın.
You might be interested:  Antoryum Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Yumuşatıcı ile oda parfümü nasıl yapılır?

Yumuşatıcımızı, karbonat ve sıcak su ile berabar sprey şişemizin içine yukarıda belirtilen ölçeklerde koyalım ve iyice çalkalayalım. Biraz soğumasını bekledikten sonra ev yapımı oda spreyimiz kullanıma hazırdır. Özelikle kumaş yüzeylerde kalıcı etkisiyle ferahlığını çok net hissedeceksiniz.

Çubuklu oda kokuları nasıl kullanılır?

Çubukları kokuya direkt koyarsanız kokunun ortama yayılması gecikir. Çubukların bir tarafı ile kokuyu karıştırın ve yarım saat kadar bekleyin. Daha sonra çubuğu ters çevirerek diğer tarafı koyun. Bu sayede kapalı mekana hemen koku dağılımı başlar.

Parfüm esansı nereden alınır?

Bu sebeple parfüm esansı nereden alınır sorusunun cevabı Trendyol olur. Avantajlı, kaliteli ve uygun fiyatlı parfum esansı nerede satılır sorusuna tüm bunlar doğrultusunda gönül rahatlığıyla Trendyol cevabı verilebilir. Bütçe dostu parfüm esansı fiyatları için kaliteli markaların ürünlerine göz atabilirsiniz.

Koku esans ne demek?

İçine girdiği ürüne hoş bir koku vermek amacıyla kimyasal yöntemlerle çeşitli doğal maddelerden özütlenen veya kimyasal maddelerin sentezlenmesiyle elde edilen uçucu sıvılara esans denir.

Mis nereye sürülür?

Kalıcı bir koku için bir başka önemli nokta da kokuyu vücudunuzun neresine sürdüğünüzdür. Örneğin erkeklerde boyun bölgesi ve omuzlar öncelikli olmakla beraber bilekler ve göğüs kısmı da önerilir. Kadınlarda ise kulağın arka kısmı, boyun ve göğüs bölgesi kalıcı bir koku için en uygun bölgelerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector