Kasımpatı Çiçeği Ne Kadar?

Kasımpatı Çiçeği Ne Kadar?

Chrysanthemum

Adet Kargo Birim Fiyatı Toplam
1 adet (Kargo Bizden) 70,80 TL
5 adet (Kargo Bizden) 265,50 TL
10 adet (Kargo Bizden) 472,00 TL
50 adet (Kargo Bizden) 2.065,00 TL

Kasımpatı çiçeği nasıl çoğaltılır?

Kasımpatı, kökten ayırma ya da tohum ekme yöntemleriyle çoğaltılabilir. Kış sonu, bahar başı kasımpatı tohumlarını ekmek için ideal zamandır. Torfun üstüne tohumlar atılarak ve sonrasında 1 cm torfla kapatılarak dikim gerçekleştirilir. Dikim sonrası, can suyu vermeyi ihmal etmemeniz tavsiye edilir.

Kasımpatı yılda kaç kez açar?

Kasımpatı Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında çiçek açar.

Kasımpatı tohumu ne kadar?

Bodur kasımpatı tohumu – 7,90 TL.

Kasımpatı fidesi ne zaman dikilir?

Güneşli ve yarı gölge ortam yeterlidir. Kasımpatını sık sık sulamak gereklidir; ancak sık ve az sulamak önemlidir. Kasımpatı tohumu ekimi ocak ayından itibaren mart ayına kadar yapılabilir. Kasımpatı Haziran, Temmuz ve Ağustos ayında çiçeklenir.

Kasımpatı çiçeği ne zaman çoğaltılır?

Kökten ayrılan 2.bitkimiz en kısa zamanda büyüyerek çiçek açar ve diğer bitkide tekrar kök vermeye başlar. *Kasımpatının çoğaltılması için en uygun zaman mayıs ayıdır.

Kasımpatı nasıl çiçek açtırılır?

Çicek altındaki yeni tomurcukların patlaması için gün ışığına ve sıcaklığına ihtiyacını gidermesini sağlayın. · Kasımpatı bitkisini uzun süre çicek açmasını sağlamak istiyorsanız bitki toprağını gübreden eksik etmeyin ve mutlaka çicek açtırıcı vitamin kullanın.

You might be interested:  Okurlar soruyor: Kırgın Çiçekler Şişko Nasıl Zayıfladı?

Kasımpatı çiçeği uzun ömürlü mü?

Kasımpatı uzun ömürlü bir bahçe bitkisidir. Saksılarda balkonlarda da yetişir. Yaprakları hoş kokuludur.

Kasımpatı ne zaman olur?

Kasımpatı tohumunu Ocak ayından başlayarak Mart ayına kadar ekme şansınız vardır. Bu aylar arasında ekilen tohumlardan kaliteli kasımpatılar elde edebilirsiniz. Kasımpatı Tohumu Kaç Günde Çimlenir? Kasımpatı tohumları yaklaşık olarak bir ay sonra tomurcuklanmaya başlamaktadır.

Kasımpatı nasıl açar?

Kasımpatı çiçeği güneş ışığını doğrudan almayı sevmez. Yarı gölgeli şekilde bir konumda kalırsa daha iyi gelişir ve çiçeklerini daha gür açar. Dalların arasındaki kuruyan yaprakları sık sık temizlemeniz gerekir. Çünkü krizantem çiçeği budama işini sever.

Atatürk çiçeği neden bu adı aldı?

Atatürk çiçeği adını ise sadece ülkemizde geçerliliği vardır. Atatürk çiçeği denmesinin nedeni, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, yurtdışından ülkemize getirerek ilk kez tanınmasına neden olmuştur ve bu nedenle Atatürk çiçeği adı verilmiştir bu çiçek türüne.

Kasımpatı ismi nereden gelir?

Genel olarak ekim veya kasım aylarında çiçek açan bir yapısı olduğundan dolayı, kasımpatı ismini aldığını söylemek gerekir.

Kasımpatı çiçeği ne anlama gelir?

Kasımpatı çiçeği; Yunan dilinde altın çiçek olarak tanımlanmaktadır. Sarı kasımpatı çiçekleri; masumiyeti ve sevgiyi, beyaz kasımpatı çiçekleri; bolluğu, parayı, pembe kasımpatı çiçekleri ise şefkati, mor kasımpatılar ise; asaleti simgeler.

Krizantem çiçeği ne zaman dikilir?

Kasımpatları çok erken veya çok geç bir mevsimde (yaz sıcağında veya kış soğuğunda) dikildiğinde, sadece bir kez çiçek açabilirler. Ancak ilkbaharda dikilirse her yıl gelişir.

Kasımpatı çiçeği nerede yetişir?

Anavatanı Asya olup ülkemizde de hemen her yerde yetişmektedir.

Kasım ayında hangi çiçekler ekilir?

Kasım ayında hangi çiçek ekilir?

  1. Kale Bitkisi. Kale soğuk havayı önemsemez, bu nedenle hasat için yeterli zamanınız olacak çünkü mahsul yaklaşık 50 günde olgunlaşır.
  2. Hercai Menekşe. Ilıman iklimlerde, hercai menekşe tüm kış boyunca çiçek açar.
  3. 3. Süs Lahanası
  4. Nergis.
  5. Hardal Yeşillikleri.
  6. Aslanağzı
  7. 7. Şifalı Otlar.
  8. 8. Sümbül.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector