Varis Için Hangi Bitki Iyi Gelir?

Varis Için Hangi Bitki Iyi Gelir?

Bu bitkilerin bazıları çay olarak tüketilir kimisi de takviye yapılarak varis problemi ile savaşır.

 • Ekinezya. Bu bitkinin bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir.
 • Guggul. Geleneksel olarak tıp biliminde kullanılan bir bitkidir.
 • Maydanoz suyu.
 • At kuyruğu çayı
 • At kestanesi.
 • Hamamelis.
 • Adaçayı
 • Çoban püskülü

Meer items

Varislere hangi yag iyi gelir?

Zeytinyağı: Varisli damarlara iyi gelen ve oldukça etkili olan gıdalardan biri zeytinyağıdır. Kan dolaşımının artmasını ve düzenlenmesini sağlar. Bu nedenle varisli bölgelere zeytinyağı ile birlikte masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırır, iltihaplanmayı ve ağrıyı azaltır.

Ibrahim Saraçoğlu varise ne iyi gelir?

Kürü hazırlamak için gerekli malzemeler 20 adet atkestanesi ve 2 litre saf zeytinyağı. 20 adet atkestanesini soyduktan sonra blenderden geçirerek toz haline getirin. Daha sonra yağın içine koyun ve bir hafta bekletin. Daha sonrasında ise bu karışımı varisli bölgeye aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak sürün.

Varis Tedavisi ne iyi gelir?

4-ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ: Üzüm çekirdeklerinden elde edilen bazı kremler de kollajen üretimini tetiklediği için damarların mukavemetini artırır. 5-ALTIN OTU: Altın otu çiçeğinden elde edilen yağlar da varis şikayetlerine iyi gelir. 6-ELMA SİRKESİ: Elma sirkesi uygulamasının bacaklarda ödem azaltıcı etkisi mevcuttur.

You might be interested:  Okurlar soruyor: Nane Lavanta Kekik Biberiye Hangi Bitki Ailesi?

Varisler için elma sirkesi nasıl kullanılır?

Elma sirkeli tedavi için, bir bezi elma sirkesine batırarak biraz sıkın. Daha sonra varis olan kısımları bu bezle sararak 30 dakika bekleyin. Bezi çıkardıktan sonra hemen yıkamak yerine bir müddet bu şekilde bekleyin.

Varis tedavisi için evde ne yapılabilir?

Elma sirkesini pamuklu bir bez yardımıyla ıslatıp varisli bölgede bitkisel tedaviye başlayabilirsiniz. Elmalı sirkeye batırdığınız bezi 30 – 35 dakika varisin olduğu bölgeye sararak bekletebilirsiniz. Bu esnada bacaklarınızı vücut hizasını geçer vaziyette yukarıya doğru uzatın. Bu pozisyonda 10-15 dakika bekleyin.

Lavanta yağı varise iyi gelir mi?

Lavanta yağının ağrıyı azaltıcı ve yangısal reaksiyonları önleyici (antiinflamatuar) özelliği olduğu için (5) varislerin üzerine sürülmesi bacaklarda rahatlama hissi oluşturacaktır. Ayrıca banyo sırasında da kullanılabilir.

Bacaktaki mor damarlar nasıl yok edilir?

Kılcal Damarlar Nasıl Geçer?

 1. Soğuk bir duş ile bacakları yıkayın. Özellikle sabahları soğuk bir duş ile bacakları yıkamak, kılcal damar oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
 2. Yatarken ayakların yüksekte kalmasına özen gösterin.
 3. Elma sirkesini deneyin.
 4. En etkili yöntem; kılcal varis tedavisi yaptırın.

Yürüyüş yapmak varise iyi gelir mi?

Yürüyüş en iyi egzersizlerden biridir. Ayrıca varisli damarlarınız olsa bile hareket etmek ve aktif kalmak için iyi bir yoldur.

Varise buz iyi gelir mi?

Varis ağrısına soğuk su ve buz iyi gelmektedir. Ancak soğuk sudan büyük bir farkı yoktur.

Varis olanlar ne yememeli?

Kabız kalınması durumunda, varis gelişimi toplardamarlara binen yük nedeniyle hızlanmaktadır. ŞEKER VE TUZA DÜŞMAN OLUN: Şeker, dondurma, kızarmış gıdalar, cips, tütün, tuz ve alkolün aşırı tüketiminden uzak durulmalı.

Varis bacak ağrısı yapar mı?

Varis ilk yıllarda çoğunlukla görüntü rahatsızlığı verse de daha sonra ağrıya yol açabilir. Toplardamar (venöz) yetmezlik gelişirse bacaklarda şişme meydana gelir. Varisli damarlarda pıhtı oluşursa (tromboflebit) bacaklarda ağrı, şişlik ve kızarıklık oluşur. Varisler, kadınlarda erkeklere göre daha sık görülür.

You might be interested:  Kaktüs Nereye Konmalı?

Varis tehlikeli bir hastalık mıdır?

Özetle, varisler çoğu zaman önemsiz olduğu düşünülse de tehlikeli olabilirler. Eğer basınçlı çorap giyme, egzersiz, bacağı yükseğe kaldırma gibi evde yapabileceğimiz tedavilerle ağrı giderilemiyor; bacakta şişlik, sızıntı, yara, enfeksiyon gibi sorunlar karşımıza çıkıyor ise daha ciddi tedaviler gereklidir.

Varise hangi vitamin iyi gelir?

Beslenmenizde C ve E vitamininden zengin besinler bulunmasına dikkat edin çünkü C vitamini damar duvarlarını ve kılcal damarları güçlendirir, E vitamini ise kan dolaşımına yardımcı olur ve damar duvarlarını kuvvetlendirir.

Varislere elma sirkesi iyi gelir mi?

Elma sirkesi, kan akımı ve dolaşımını iyileştiren doğal bir üründür. Bu ürünü, varise bağlı yakınmaların azaltılması amacı ile kullanılabilir. Seyreltmeden avucunuza bir miktar döküp elinizle varisli damarlara hafifçe masaj yapın. Bu uygulamayı gece uyumadan ve sabah uyandıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz.

Varis icin corek otu yagi nasil kullanilir?

Her sabah bir kahve kaşığı çörek otu yağı içilir. Isırgan otu ezilerek sirke ile yoğurulur; varisli bölgeye ve basur üzerine konup sabitleştirilir, 4, 5 saat bekletilir. İltihabı akıtır, şişliği dağıtır. 1 tatlı kaşığı keten tohumu + birer kahve kaşığı çörek otu ve üzerlik tohumu öğütülerek bal şurubu ile yutulur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector