Sıklıkla sorulur: Atatürk Bitki Müzesi Nerede?

Sıklıkla sorulur: Atatürk Bitki Müzesi Nerede?

Atatürk Arboretumu İstanbul’un Sarıyer ilçesinin Bahçeköy semtinde yer alıyor. Belgrad Ormanı’nın da yakınlarında.

Sarıyer Atatürk Arboretumu nasıl gidilir?

Ulaşım için Yenikapı- Hacıosman metro hattı kullanılabilir. 42 HN numaralı Bahçeköy otobüsleri ile 20 dakikalık bir seyahat ardından inilir. Kemerburgaz yolundan 450 m kadar yüründüğünde Atatürk Arboretumuna ulaşılabilir.

Atatürk Arboretumu kimlere ücretsiz?

Giriş Ücretleri (2021) Hafta sonları yetişkinler için giriş ücreti 20 TL, öğrenciler için 7,5 TL’dir. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğrencilerine de tamamen ücretsiz fakat öğrenci kimliğinizin yanınızda olması gerekiyor.

Atatürk Arboretumunda neler var?

Atatürk Arboretumu Ağaç ve Çalıları Kitabı da satılıyor girişte. Eğer meraklısıysanız almanızda fayda var. Arboretum içerisinde, su kaplumbağalarına, ördeklere ve kuğulara tahsis edilmiş üç tane de gölet bulunuyor. Bu göletlerin etrafında dinlenmek ve huzur bulmak mümkün.

Atatürk Arboretumu ücretli mı?

Atatürk Arboretumu ‘na giriş ücreti yetişkinler için hafta içi 7.5 TL, hafta sonu ise 20 TL.. Film ve reklam çekimi 8850 TL. Katalog çekimi 5310 TL.

Atatürk Arboretumu na hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Atatürk Arboretumu yakınından geçiyor: 42, 42HM, 42M, 48D, 59RK.

Atatürk Arboretumu na otobüsle nasıl gidilir?

Atatürk Arboretum otobüs ve metro ile ulaşım: Atatürk Arboretuma gidişin en zahmetsiz ve kolay yolu Yeni Kapı-Hacı Osman metrosuna binip, son istasyon Hacı Osman’da inmek. Metro son durağında otobüs durağı var. Burada her 15 dakikada bir kalkan 42HM Numaralı Bahçeköy otobüslerine binin.

You might be interested:  Gül Nasıl Ortamda Yetişir?

Atatürk Arboretumu na ne zaman gidilmeli?

Arboretum, yaz döneminde 08.30-20.00; kış döneminde ise 08.30-17.00 saatleri arasında açık.

Atatürk Arboretumu köpek alıyor mu?

Kurallar. Atatürk Arboretumu ‘na girişlerde su haricinde herhangi bir içecek veya yiyecek içeri alınmamaktadır. Evcil hayvan, drone, tripod kullanımı yasaktır.

Atatürk Arboretumu ne zaman kapanıyor?

Atatürk Arboretumu Ziyaret Saatleri 2021 Atatürk Arboretumu ziyaret saatleri sabah 8:30 ile akşam 17:00 arasındadır. Hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri de gezebilirsiniz. Haftada bir gün olmak üzere, Pazartesi günleri kapalıdır.

Taksimden Ataturk Arboretumuna nasil gidilir?

Taksim’den Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Hacıosman son durakta inip otobüs duraklarının olduğu çıkıştan çıkınız. Buradan 42HM’ye binerek Kemerburgaz Yolu durağında indiğinizde Atatürk Arboretum’a ulaşabilirsiniz.

Atatürk Arboretumunda mescit var mı?

Gölün içerisinde ki kaplumbağalar bizlere poz veriyor. Hele o mescit yanında ki tavşanlar, her biri çok tatlılar. İhtiyaçlarımızı karşılayacağız tuvaletler ve mescit de Atatürk Arboretumu içerisinde hemen girişte yer alıyor.

Atatürk Arboretumu nereye bağlı?

Atatürk Arboretumu İstanbul’un Sarıyer ilçesinin Bahçeköy semtinde yer alıyor. Belgrad Ormanı’nın da yakınlarında. İstanbul Beşiktaş’tan yaklaşık 35 dakika.

Arboretum düğün çekimi ne kadar?

Özellikle bu alanlar düğün fotoğraflarında eşsiz karelerin oluşmasını sağlayacak. Burada fotoğraf çekimleri ücrete tabi. Pazartesi günleri kapalı olan Atatürk Arboretumu düğün çekimi ücreti 472 TL. Gelin, damat ve fotoğrafçı dışında üç kişi daha çekim paketi içerisinde mekana giriş yapabiliyor.

Belgrad Ormanı Atatürk Arboretumu arası kaç km?

Belgrad Ormanı Atatürk Arboretumu arası mesafe, Belgrad Ormanı Atatürk Arboretumu yol haritası, Belgrad Ormanı Atatürk Arboretumu kaç saat kaç km. belgrad ormanı atatürk arboretumu arası mesafe: 16 kilometre.

Atatürk Arboretumu kaç km?

Atatürk Arboretumu Bahçelievler arası mesafe, Atatürk Arboretumu Bahçelievler yol haritası, Atatürk Arboretumu Bahçelievler kaç saat kaç km. atatürk arboretumu Bahçelievler arası mesafe: 38 kilometre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector