Çilli Begonya Nasıl Çiçek Açar?

Çilli Begonya Nasıl Çiçek Açar?

Çilli Begonya Çiçeklenme Melek kanadı begonya yaz aylarında çiçek açar. Bu çiçekler saplardan gruplar halinde büyüyen ve bir tür sarkık küçük mumsu bir türdür. Çiçekler genellikle parlak kırmızı ile açık pembe renkte açarlar.

Begonyanın çiçek açması için ne yapmalı?

Begonya çiçeği dallarının üzerindeki çiçekler solup geçtikten sonra bitkimizin bir daha çiçek açması için solan yaprakları kesilerek budanmalı ve kesilen bölgenin içine hava akımının girmesine engel olmak için, üzeri kapatılmalıdır.

Çilli begonya ne zaman çiçek açar?

Çoğu evde bulunan çilli begonya, ilkbahar mevsiminde çiçeklenir ve geri kalan aylar boyunca çiçek açar.

Begonya çiçek acar mi?

Begonya bitkisinin çiçekleri yaz döneminde açar ve pembe, kırmızı, turuncu, sarı beyaz gibi renklere sahiptir. Yaprakları ise yuvarlak, yer yer iri, yer yer küçüktür. Çiçeğin çok fazla dalı olmaz, sapları ise yumuşak ve etlidir.

Çilli begonya nasıl bir çiçek?

Çilli begonya hemen hemen her evde bulunan, dekoratif yaprakları için yetiştirilen bir bitkidir. Adını görünümünden alan bu güzel bitki iç mekan süs bitkisidir. Geniş kalp şeklinde olan yapraklarının üzerinde minik çiller bulunmaktadır. Bu çiller bitkinin çok daha güzel görünmesini sağlamakta.

Cam güzeli çiçeği bakımı nasıl yapılır?

– Cam güzeli çiçeği çok fazla su istemez, toprak kurudukça suyun verilmesi yeterlidir. – Cam güzeli çiçeği soğuktan etkilenen çiçekler arasındadır. Bu sebeple soğuktan korumakta fayda vardır. Özellikle kış aylarında soğuktan korunmalı tedbir alınmalıdır.

You might be interested:  Hızlı cevap: Adet Sancısına Ne Iyi Gelir Bitki?

Begonya çiçeği balkonda olur mu?

İç mekanda ev veya ofiste, dış mekanda bahçe veya balkonda kendine yer bulabilir. Ilıman hava şartlarını sevmesi yönüyle genellikle salon bitkisi olarak tercih edilmektedir. Rüzgarı sevmemesi begonya özellikleri arasında yer alır. Begonya için her şeyin ortası yeterli olacaktır.

Begonya nasıl bir ortamı sever?

Rutubetli ve serin toprakları sever. Çok renkli bir bitki olduğu için saksılarda, çiçek tarhlarında ve bordürlerde kolayca yetiştirebilirsiniz. Begonya yarı gölge ve güneşli ortamları tercih eder.

Begonya hangi ortamda yetişir?

Güneş ışığı, ortam sıcaklığı ve nem:

Ortam sıcaklığının 16-18 derece olduğu alanlar begonyalar için en ideal alanlardır. Aynı şekilde hava akımlarına maruz kaldığında da zarar görebilecek olan begonyaları, rüzgardan korumayı da ihmal etmemelisiniz, bizden söylemesi.

Para çiçeği ne zaman çiçek açar?

Crassula olarak da bilinen para çiçeği 4 yıl sonra çiçek vermeye başlar ve o zamana kadar yeşil yapraklı bitkiler sınıfındadır.

Begonya nasıl bir bitkidir?

Begonya, ev ortamında yetişmeye elverişli olan canlı ve renkli bir süs bitkisidir. Çok çeşitli renklere sahip olan bu çiçeği genellikle beyaz ve kırmızı renklerde bulabilirsiniz. Nazik bir yapıda olmasa da bakımının iyi şekilde yapılması gerekiyor. Begoniaceae familya ailesindedir.

Begonya soğuğa dayanıklı mı?

-15 C’ye kadar soğuğa dayanıklı bir bitkidir. Ancak aşırı soğuk olan yerlerde, kış aylarında -15 C’nin altındaki sıcaklıklara karşı korunmalıdır. Dondurucu soğukluk uzun sürerse veya daha soğuk olursa bitkide köklere kadar kuruma olabilir.

Begonya çiçeği neden yaprak döker?

ÇİLLİ BEGONYA NEDEN YAPRAK DÖKER? * Eğer begonya maculata bitkinizin çiçek ve yapraklarında dökülmeler meydana geliyorsa bu durumda önce yerini değiştirmelisiniz. Güneşe maruz kalmayacağı, aydınlık bir konuma yerleştirmeniz bitki sağlığı açısından daha iyi olacaktır.

You might be interested:  Solmuş Atatürk Çiçeği Nasıl Canlanır?

Çilli begonyanın yaprakları neden küflenir?

Külleme hastalığına neden olan etmen, kışı yapraklar üzerinde geçirmesidir. İlkbaharda uygun koşulları bulması halinde bitkilere yeniden bulaşır. Hastalığın yayılması, orantılı nem ve sıcaklığa bağlı olarak değişir.

Çilli yaprak çiçeği nasıl çoğaltılır?

Çilli yaprak çelikle ve tohumla çoğaltılır. Çelikler biraz yavaş köklenir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector