Bitki Koruma Bayilik Sınavı Ne Zaman?

Bitki Koruma Bayilik Sınavı Ne Zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı 17.10.2020 tarihinde Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara, İzmir ve İstanbul illerinde yapılacaktır.30 jul. 2020

Zirai ilaç bayilik sınavını kim yapıyor?

Bayilik alma şartlarını taşıyan, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan sınavdan da başarılı sonuç olan kişilere, zirai ilaç bayiliği belgesi veriliyor.

Bayilik sınavı yapılacak mı?

“Bakanlığımız Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü (GKGM) ile Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) arasında imzalanan protokol çerçevesinde, 2020 yılı Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı ASYM tarafından yapılacaktır.

Bayilik Sınavı Ne zamana ertelendi?

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ BAYİ VE TOPTANCILIK SINAVI İLERİ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR. 11 Nisan 2020 Cumartesi günü yapılması planlanan Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı, sınavın tek merkezde ve yoğun katılımlı bir sınav olması ve COVİD-19 virüsü için alınan tedbirler nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Bayilik sınavı kaç yılda bir yapılır?

olmak, ç) Bakanlıkça veya Milli Eğitim Bakanlığınca veya Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yılda bir kez yapılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden 80 ve üzeri puan almak.

Bitki koruma bayilik sınavına 2020 Kimler Girebilir?

Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavına; Ziraat Mühendisi, Eczacı, Kimya Mühendisi, Kimyager ve Bitki Sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş ziraat teknikeri veya ziraat teknisyenleri başvurabilecektir.

You might be interested:  Akasya Ağacına Ne Aşılanır?

Zirai ilaç bayilik belgesi kaç yıl geçerli?

Yönetmelik değişikliği ile, “izin belgesi alan bayi ve toptancıların, bayilik veya toptancı izin belgeleri beş yıl süre ile geçerli olması ve yeni belge almak için sınava girmelerini” öngören madde yürürlükten kaldırıldı.

Zirai ilaç bayilik sinavi kaç puan?

Sınavda yanlışlar doğruları götürmüyor. Tüm soruları ‘A’ işaretleyen bir kişi bu sınavdan 50 puan alacak. Geçer notların az olması halinde ise ‘çan eğrisi’ uygulaması yapılacak. Bu uygulama ile 50 puan alan kişilerin de sınavı geçme ve zirai ilaç satma yetkisi alma olasılığı bulunuyor.

Kimler zirai ilaç satabilir?

Sadece Tarım ve Köyişleri Bakanlığından yetki belgesi alan ziraat mühendisleri, tarımsal ilaç toptan ve perakende satışı yapabilecek. Artık ziraat teknisyenleri ve meslek yüksek okullarından mezun teknikerler, tarımsal ilaç satıcısı olamayacak.

BKÜ sınavı zor mu?

Bitki Koruma Bayilik Sınavı ‘nı kazanmak için dikkat etmeniz gereken tüm hususlar bu sunumda yer almaktadır. Sınav aslında zor olmayıp genelde her sene benzer sorular yer almaktadır.

Ziraat bayilik sınavı ne zaman 2020?

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı 17.10. 2020 tarihinde Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara, İzmir ve İstanbul illerinde yapılacaktır.

Bayilik sınavı kaç puan?

Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Sınavda yer alacak her soru, puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.

Zirai ilaç bayiliği sınavına kimler girebilir?

Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik gereği sınava; ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager, bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat teknisyenleri girebilecek.

You might be interested:  Okurlar soruyor: Hipertiroidi Hangi Bitki Iyi Gelir?

Bayilik sinavi nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın belirlediği tarih ve saatlerde yapılan bir sınavdır. BKÜ Bayilik ve Toptancılık Sınavı Zirai ilaçların perakende veya toptan satışını yapmak isteyenler için düzenlenmiş bir sınavdır. Belirli zamanlarda yapıldığı ve geniş konu aralığı olduğu için önemli ve değerli bir sınavdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector