Okurlar soruyor: Bir Yanımız Bahar Bahçe Kimin Şiiri?

Okurlar soruyor: Bir Yanımız Bahar Bahçe Kimin Şiiri?

Şair Hasan Hüseyin Korkmazgil’in şiiri Ahmet Kaya ile Selda Bağcan’ın sesiyle buluşunca dinlememek, düşünmemek ve hangi yanımız daha ağır diye sormamak elde değil.23 mrt. 2020
Öbür yanımız bahar bahçe! Şair Hasan Hüseyin Korkmazgil’in şiiri Ahmet Kaya ile Selda Bağcan’ın sesiyle buluşunca dinlememek, düşünmemek ve hangi yanımız daha ağır diye sormamak elde değil. Yaprak döker bir yanımız bir yanımız bahar bahçe ne anlama gelir? Bir Yanımız Yaprak Döker Bir Yanımız Bahar Bahçe Ne Demek.

Dostum Dostum söz yazarı kimdir?

Öyle Bir Yerdeyim ki Şiiri – Hasan Hüseyin Korkmazgil.

Öyle bir yerdeyim ki şarkı sözü kime ait?

Öyle Bir Yerdeyim ki ( Ahmet Kaya ) Acılara Tutunmak (1985) – GAM MÜZİK Söz: H.Hüseyin Korkmazgil Müzik: Ahmet Kaya.

Yaprak döker bir yanımız bir yanımız bahar bahçe ne anlama gelir?

Bir Yanımız Yaprak Döker Bir Yanımız Bahar Bahçe Ne Demek. Bir yanımız gülüp eğlenirken yani bahar bahçeyken bir yanımız kanar içten bahçemizdeki ağaçların yaprakları dökülüyordur aslında. Her yanımız yaprak döküyor artık bağı bahçesi kalmadı.

Yaprak döker bir yanımız kime ait?

Öbür yanımız bahar bahçe! Şair Hasan Hüseyin Korkmazgil’in şiiri Ahmet Kaya ile Selda Bağcan’ın sesiyle buluşunca dinlememek, düşünmemek ve hangi yanımız daha ağır diye sormamak elde değil.

Dostum dostum türküsü hangi yöreye ait?

Pir Sultan Abdal’in 1510/14 -1589/90 yillar arasinda yasadigi tahmin ediliyor. Öz adi Haydar olmasina karsi siirlerinde Pir Sultan mahlasini kullanir. Kendisi Sivas’in Yildizeli ilcesinin Circir bucagina bagli Banaz köyünde dünyaya gelmistir.

You might be interested:  Akasya Durağı Hangi Kanalda 2018?

Öyle bir yerdeyim ki ne gitmesi?

Öyle bir yerdeyim ki; Ne gitmesi mümkün, Ne kalması mümkün olan, Öylece bir yerdeyim işte Vazgeçmekle direnmek arasında, Akla karanın tam ortasındayım Kaybetmenin arifesinde, Yeni bir hayatın eşiğindeyim Kalsam canım yanacak, Gitsem hayatım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector