Okurlar soruyor: Bir Yanımız Bahar Bahçe Kimin Şarkısı?

Okurlar soruyor: Bir Yanımız Bahar Bahçe Kimin Şarkısı?

hasan hüseyin korkmazgil’in, ülkedeki gelir ve fırsat eşitsizliğini, adaletsizliği adeta yüzümüze çarparak çığlık attığı mısralar. bu çığlıklar ahmet kaya ve selda bağcan’ın müthiş yorumu ile adeta kulaklarımızda çınlamakta. on yıllar önce yazılmış ama ülkede hala değişen bir şey yok. bir yanımız bahar bahçe.

Yaprak döker bir yanımız bir yanımız bahar bahçe şiiri kime ait?

Öbür yanımız bahar bahçe! Şair Hasan Hüseyin Korkmazgil’in şiiri Ahmet Kaya ile Selda Bağcan’ın sesiyle buluşunca dinlememek, düşünmemek ve hangi yanımız daha ağır diye sormamak elde değil.

Öyle bir yerdeyim ki söz müzik kime ait?

Anam gider Allah,Allah dölüm düşmüş sokağa. Yıldızlar ve Yakamoz (1996) – GAM MÜZİK Söz: Hasan Hüseyin Korkmazgil Müzik: Ahmet Kaya Öyle bir yerdeyim ki ne karanfil ne kurbağa Bir yanım mavi yosun Dalg

Yaprak döker bir yanımız bir yanımız bahar bahçe ne anlama gelir?

Bir Yanımız Yaprak Döker Bir Yanımız Bahar Bahçe Ne Demek. Bir yanımız gülüp eğlenirken yani bahar bahçeyken bir yanımız kanar içten bahçemizdeki ağaçların yaprakları dökülüyordur aslında. Her yanımız yaprak döküyor artık bağı bahçesi kalmadı.

Dostum dostum güzel dostum yazarı kimdir?

Hasan Hüseyin Korkmazgil – Başkaldıran Dizeler.

Hasan Hüseyin Korkmazgil nereli?

Hasan Hüseyin Korkmazgil
Doğum 1927 Gürün, Sivas
Ölüm 26 Şubat 1984 (57 yaşında) Ankara
You might be interested:  Gül Neşriyat Kimin?

Öyle bir yerdeyim ki sözleri Ne gitmesi mümkün nede kalması?

Öyle bir yerdeyim ki; Ne gitmesi mümkün, Ne kalması mümkün olan, Öylece bir yerdeyim işte Vazgeçmekle direnmek arasında, Akla karanın tam ortasındayım Kaybetmenin arifesinde, Yeni bir hayatın eşiğindeyim Kalsam canım yanacak, Gitsem hayatım

Dostum dostum türküsü hangi yöreye ait?

Pir Sultan Abdal’in 1510/14 -1589/90 yillar arasinda yasadigi tahmin ediliyor. Öz adi Haydar olmasina karsi siirlerinde Pir Sultan mahlasini kullanir. Kendisi Sivas’in Yildizeli ilcesinin Circir bucagina bagli Banaz köyünde dünyaya gelmistir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector