Mor Kadife Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Mor Kadife Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Kadife çiçeği çok seçici olmayan ve güneşi seven bir bitkidir. Çiçeğin bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güneş görmesidir. Orta derecede nemli ve hafif bir toprak kadife çiçeği yetiştiriciliği için yeterlidir. Bitkinin sağlıklı çiçekler açabilmesi için killi toprak son derece uygundur.

Mor kadife çiçeği nasıl bakılır?

Aslında mor kadife çiçeği için en sağlıklı toprak doğal humuslu toprak’tır. Tek başına kullanacaksınız. Gübre filan kesinlikle katmayın ve bu toprakta iken bitki besini de vermeyin.

Kadife çiçeği hangi ortamda yetişir?

Güneşi ve doğrudan gün ışığını seven kadife çiçeğinizi evin en çok güneş alan bölümüne yerleştirmelisiniz. Soğuk havaları ve fazla suyu pek sevmez. Kadife çiçeğinizi ılık bir ortamda ve toprağı nemli kalacak şekilde suladığınız takdirde çiçeklerinin coştuğunu göreceksiniz. Kadife çiçeği yaz mevsiminde çiçeklenir.

Kadife çiçeği nasıl Köklendirilir?

Kadife çiçeğinin dallarını toprağa doğru eğip bir kısmını toprak ile örtün. Bir ay içerisinde toprak altındaki dal köklenmeye başlayacaktır. Köklenen dalları ana bitkiden kesip başka bir saksıya aktarabilirsiniz.

Mor yapraklı çiçek adı ne?

Leylak, Mor gül, Mor Sümbül, Mor lale, Mor menekşe, Kadife çiçeği ve Lavanta en çok bilinen mor çiçekli bitkilerdendir.

Kadife çiçeği nasıl sulanmalı?

Kadife çiçeği ana vatanı Güney Amerika, Arjantin, Meksika’dır. Üstten sulanmamalıdır, damlama sulama ya da alttan su verme şeklinde uygulanmalıdır. Güneşli yerleri sever. Orta derecede nem ve su ister.

You might be interested:  Gül Ahmedim Ilahisi Kim Söylüyor?

Kadife çiçeği güneşi sever mi?

Çiçeğin bilimsel adı; Tagetes Patula şeklinde bilinmektedir. Bununla beraber bu çiçek, papatyagiller ailesine aittir. Anavatanı Orta Meksika ve Amerika olan bu çiçeğin, ülkemizin sıcak bölgelerinde de yetiştiğini belirtmek önemlidir. Ülkemizde Akdeniz bölgesinde çok rahat yetişen bu çiçek, suyu ve güneşi çok sever.

Kadife çiçeği nasıl kurutulur?

Kurutulmuş Kadife Çiçeği -Kadife Çiçeği – Marigold – Tagetes

Turuncu renkli çiçekler toplanıp kurutma fırınımızda karanlıkta ve 35 derece ısıda kurutulur.

Kadife çiçeği kışın yetişir mi?

Yaz ortasında çiçek açıp sonbaharın ortasına kadar çiçeklerini sergileyen kadife çiçeğinin botanikteki adı Tagetes Patula olarak bilinmektedir. Asteraceae yani Papatyagiller familyasından olan, Orta Meksika ve Amerika anavatanı olan kadife ülkemizde de özellikle sıcak bölgelerde doğal olarak yetişebilir.

Kadife çiçeği kremi nasıl yapılır?

Balmumunu cam kaseye alın ve kaynayan tencerenin üstüne koyup eritin. Sıvı hale gelen balmumunun üzerine 100 ml aynısefa yağını ekleyin ve iyice eridikten sonra malzemeyi homojen hale getirmek için karıştırıp ocaktan alın. Birkaç dakika soğumasını bekleyin. Ardından lavanta esansiyel yağını damlatarak karıştırın.

Kadife çiçeği nasıl kullanılır?

Bitki çayı olarak tüketimi için; bir çay kaşığı kurutulmuş kadife çiçeği, bir bardak kaynar su içinde beş-on dakika süresince demlenmeye bırakılır. Ardından süzülerek içilir. Bu çay günde üç kez içildiğinde, boğaz enfeksiyonları ve tahrişlere karşı etkili olmaktadır.

Kadife çiçeğinin anlamı nedir?

Kadife çiçeğinin anlamı kutsal sevgi şeklindedir.

Çiçek isimleri nedir?

Çiçek Çeşitleri, İsimleri ve Özellikleri

 1. Gül (Rosa)
 2. Lale (Tulipa)
 3. 3. Karanfil (Dianthus caryophyllus)
 4. Zambak (Liliaceae)
 5. Krizantem (Kasımpatı), (Chrysanthemum indicum)
 6. Nergis (Narcissus pseudonarcissus)
 7. 7. Sümbül (Hyacinth)
 8. 8. Nilüfer (Lotus)

Eflatun çiçeği Nedir?

Harika bir renk yelpazesine sahip bitkilerden biri olan Eflatun Renkli Sarmaşık Nazende Çiçeği yaz bahçelerinizi saracak. Tek yıllık bir bitkidir. Bakımı fazla zahmet gerektirmeyen ve hoş bir kokuya sahip olan bu bitki 150 cm kadar boy yapar. Nisan ayından Eylül ayının sonuna kadar çiçekli kalırlar.

You might be interested:  Yağı Alınmamış Gül Suyu Ne Işe Yarar?

Çiçekli bitki isimleri nelerdir?

Çiçek İsimleri – 40+ Çiçek Çeşitleri ve İsimleri (Fotoğraflı)

 • Açelya. Doğrudan ışığa gerek duymadan yaşayabilmesi ile bakımı kolay çiçekler arasında bulunan açelya hem bahçede hem de ev içinde yetişmesi uygun olan çiçekler arasında bulunuyor.
 • Ağlayan Gelin.
 • Akasya.
 • Akşam Sefası
 • Antoryum.
 • Aslanağzı
 • Atatürk Çiçeği.
 • Ateş Çiçeği.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector