Gül Parfümü Nasıl Yapılır?

Gül Parfümü Nasıl Yapılır?

Evde Parfüm Yapımı Öncellikle taze toplanmış olan çiçek yapraklarını cam şişeye doldurmalısınız. Ardından içerisine alkolü ekleyerek birkaç gün dinlenmeye bırakıyorsunuz. Bu yolla çiçeklerin esansı ortaya çıkacaktır. Son olarak esans kazanmış olan alkolü süzüp, diğer yağlar ile karıştırıyorsunuz.

Evde gül parfümü nasıl yapılır?

Artık evde kolay parfüm yapımı için kolları sıvayabilirsiniz! İlk adım olarak büyük cam kavanozun içerisine gül yapraklarımızı koyup üzerine votka döküyoruz. İkinci adım; kapağını kapatıp ve serin ve karanlık bir yerde 1 gün bekletiyoruz. Tam 24 geçtikten sonra büyük bir kaşıkla karıştıp steril suyu ekliyoruz.

Gül yapraklarından parfüm nasıl yapılır?

Çiçeklerden parfüm yaparken bir şişeye çiçek yaprakları ve alkol konup en az 1 gün bekletilir. Daha sonra esansı çıkan yaprakların olduğu şişeye çiçek yapı esansı ve saf su eklenerek yine 1 hafta boyunca dinlendirmeye bırakılır.

Çiçeklerden koku nasıl yapılır?

 1. Adım 1: Yaprakların Hazırlanması Çiçek kokulu parfüm yapımındaki ilk adım parfüme kokusunu verecek olan yaprakların hazırlanması oluyor.
 2. Adım 2: Çiçekleri Bekletin. İkinci aşamada ise çiçekleri bekletmek yer alıyor.
 3. Adım 3: Suyun Hazırlanması
 4. Adım 4: Parfümün Hazırlanması

Kendi Parfumumuzu nasil yapılır?

Yapılışı: Balmumunu, seçtiğiniz taşıyıcı yağ ile birlikte benmari usulü eritin. Ocaktan aldıktan sonra istediğiniz esans yağ veya yağları ekleyip karıştırın. Soğuması için ağzı kapatılabilen bir kaba aktarıp, katılaşmasını bekleyin.

You might be interested:  Kadife Çiçeği Kremi Nasıl Yapılır?

Evde kalıcı oda parfümü nasıl yapılır?

Yapılışı:

 1. Sprey şişenin içine suyu doldurun.
 2. Suyun üzerine karbonatı ilave edin ve şişeyi iyice karıştırın.
 3. Son olarak suyun içine aldığınız aromatik yağdan 10 – 15 damla damlatın. Hepsi bu kadar, spreyiniz hazır.
 4. İstediğiniz zaman spreyi sıkarak evinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Pudra kokulu parfüm nasıl yapılır?

İki çorba kaşığı pudra, bir çorba kaşığı badem yağı, beş damla lavanta yağı, beş damla yasemin yağı, bir limon kabuğu rendesi. Tüm malzemeleri karıştırın ve bir kutuya koyun. Terlediğiniz zaman bir pamuk yardımıyla sürün.

Parfümde alkol yerine ne kullanılır?

Bazen de etil alkol yerine IPA (izopropil alkol)da kullanabiliriz. Kullandığınız parfümün kalıcılığını sağlamak için Stabilizatör olarak tabir ettiğimiz propilen glikol(PG) ve dipropilen glikol(DPG) ilave ederek daha profesyonelce çalışabiliyoruz.

Parfümlü krem nasıl yapılır?

balmumu veya vazelini, badem yağıyla birlikte karıştıracağınız kaba koyun. balmumunu eritin. bunun için karıştırdığınız kabı tencerenin içine koyun ve su ekleyin. suyu kaba çok gelmeyecek şekilde koyarsanız iyi olur. suyun içinde kalan kapta balmumu eriyecektir güzel güzel.

Hangi çiçeklerden parfüm yapılır?

Parfüm Bitkileri Nelerdir?

 • Gül.
 • Mimoza Çiçeği.
 • Bergamot.
 • Parfüm çiçeği (Melisa)
 • Amber.
 • İnci Çiçeği.
 • Ağaç Kabuğu ve Gövdesi.
 • Petek.
 • Papatya parfümü nasıl yapılır?

  Çiçeklerden parfüm yaparken bir şişeye çiçek yaprakları ve alkol konup en az 1 gün bekletilir. Daha sonra esansı çıkan yaprakların olduğu şişeye çiçek yapı esansı ve saf su eklenerek yine 1 hafta boyunca dinlendirmeye bırakılır.

  Parfüme su eklenir mi?

  Su yerine alkol ekleyin daha iyi. bembeyaz olabilir, bazen. parfümün kalıcılık süresini çok ciddi derecede azaltır. Kısaca parfümün içine eder.

  Kendi kokumu nasıl alabilirim?

  Doğru Parfümü Bulmak için 7 İpucu

  1. Başkalarını Dinlemeyin. Parfüm her tende ve her iklimde farklı kokar ve bir başkası üzerinde beğendiğiniz koku sizde aynı durmayabilir.
  2. Parfümünüzü Analiz Edin.
  3. Teninizde Deneyin.
  4. Minimumda Tutun.
  5. Kendinizi Tanıyın.
  6. Zamanı Doğru Seçin.
  7. Terminolojiyi Öğrenin.
  You might be interested:  Papatya Saç Rengi Nasıl Açılır?

  Doğal esans nasıl yapılır?

  Bitki kökenli esansiyel yağlar, bitkilerin çiçek, yaprak, meyve, tohum, gövde ve kök gibi farklı kısımlarından elde edilir. Bitkilerin değişik kısımlarındaki koku keselerinde yer alan bu yağlar, bazı yöntemlerle çıkarılarak alkolle karıştırılır ve bitki kaynaklı esans kokusu elde edilir.

  Parfümün içeriği nedir?

  Parfümlerin içeriği genel olarak esans, alkol ve distile sudur. Her üç hammadde de sağlık koşulları bakımından önem arzetmektedir. Suyun distile edilmiş olması gerekmektedir. Alkolün metanol oranı düşük ve yüksek dereceli alkol olması gerekmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector